Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalcentristai priglaudžia „prisikėlėlius“, jungtuvių nenorintį Liberalų sąjūdį vadina arogantišku

Algis Čaplikas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Algis Čaplikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valdančiųjų Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) bei Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderiai ketvirtadienį pasirašė politinę deklaraciją dėl partijų jungimosi. Gyventojų palaikymo netekusiems „prisikėlėliams“, neslepiama, prisijungimas prie LiCS – vienintelis kelias išlikti politikoje.

Tuo tarpu LiSC papildydama savo gretas „prisikėlėliais“ tikisi plėstis ir toliau. Svajonė – visų liberalių partijų blokas, tačiau šias mintis kol kas žlugdo Liberalų sąjūdis, atsisakantis artėjančiuose Seimo rinkimuose dalyvauti bendru sąrašu su partija, nuo kurios prieš kelis metus atskilo.

Abiejų besijungiančių partijų vadovai Algis Čaplikas ir Arūnas Valinskas teigia smarkiai kvietę į savo gretas ir Liberalų sąjūdį, tačiau šis esą arogantiškai atsisakė jungtuvių.

„Politinė arogancija, gyvenimiška arogancija visada politikus nubaudžia. Taip buvo, yra ir bus. Aš labai apgailestauju. Mes kviečiame juos būti kartu, dirbti kartu. Manau, kad mes turėtume žymiai didesnį potencialą kartu, bet tai yra jų lyderių pasirinkimas. Ar lyderių per daug partijoje, ar vietų sąraše per mažai, ar kitos problemos, aš tikrai nežinau“, – ketvirtadienį sakė A.Čaplikas.

Arūnas Valinskas pridūrė, kad jo nuomone, jei visos pagrindinės liberalių pažiūrų partijos susijungtų, jos galėtų po artėjančių Seimo rinkimų imtis formuoti Vyriausybę, o ne būti „tik priedėliais“ prie stambesnių partijų.

Tuo tarpu besijungiančios LiCS ir TPP, pasirašytoje deklaracijoje jau aptaria bendros politinės veiklos prioritetus ir dalyvavimą 2012 metų Seimo rinkimuose.

Kol kas neatskleidžiama, kiek vietų būsimame bendrame sąraše turės LiCS, o kiek TPP nariai. Esą tai bus skaičiuojama „matematiškai“ pagal turėtas pozicijas praėjusiuose rinkimuose, gyventojų apklausas.

Iki šiol buvusi Jungtinė (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcija Seime nutarė pakeisti pavadinimą ir tapti Liberalų ir centro sąjungos frakcija.

Bendroje Jungtinėje frakcijoje Seime liberalcentristai ir „prisikėlėliai“ dirba metus. Šiuo metu joje – 13 narių.

Pasak LiCS pirmininko A.Čapliko, tikimasi, kad partijų jungimosi procedūros bus baigtos iki Naujųjų metų.

LiCS Vyriausiajai rinkimų komisijai deklaravo, kad praėjusių metų pabaigoje turėjo 4458 narius, TPP – 1155.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min