Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 26d. 09:23

Liberalcentristas Algis Čaplikas: „Žmonės išsirinko valdžią tokią, kokią turi, o po rinkimų vėl piktinasi, spjaudosi“

Algis Čaplikas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Algis Čaplikas

Liberalų ir centro sąjungos tarybos posėdyje išvardijęs priežastis, dėl kurių jo bendražygiai Seime negavo nė vieno mandato, 50 metų Algis Čaplikas pareiškė nebebūsiąs partijos vedlys, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Prieš Seimo rinkimus likti valdžioje pasiryžę liberalcentristai praėjusį šeštadienį surengtame tarybos posėdyje aiškinosi, kodėl jiems tai padaryti nepavyko. Į Raseinių rajone įsikūrusią kaimo turizmo sodybą „Karpynė“ susirinkę liberalcentristai svarstė, ar būtina dabar atstatydinti partijos vadovybę, taip pat diskutavo apie ateitį.

Pusantrų metų partijai vadovavęs A.Čaplikas pareiškė atsistatydinąs. Tačiau po diskusijų nuspręsta leisti pirmininkui eiti pareigas iki partijos suvažiavimo, kuris vyks anksčiau, nei planuota, – kitų metų kovo mėnesį.

Žmonės išsirinko valdžią tokią, kokią turi, o po rinkimų vėl sėdi, piktinasi, spjaudosi. Sakė A.Čaplikas.

A.Čapliko teigimu, liberalcentristai neturėjo laiko tinkamai pasiruošti rinkimams, nes dalyvavo įvairiuose valdžios skandaluose ir dėl to buvo išmušti iš vėžių.

„Partijos stabilumui naudos neduoda ir liberaliam sparnui būdingi nuomonių skirtumai, nesutarimai, skilimai. Bet manau, viena pagrindinių priežasčių, kodėl pralaimėjome, yra tai, jog rinkimų programoje kalbėjome tiesą, o žmonės negirdi tiesos – jiems reikia kalbėti tai, ką jie nori girdėti. Pagrindinis iš žmonių girdėtas priekaištas, kad mes pasisakėme už atominę elektrinę. Žmonės išsirinko valdžią tokią, kokią turi, o po rinkimų vėl sėdi, piktinasi, spjaudosi“, – sakė A.Čaplikas.

Pastarasis teigė, kad sąjunga sugriūti neturėtų, nes jos struktūra yra stipri.

„Visus išgirstus pasiūlymus reikia išanalizuoti, numatyti pagrindinius žingsnius ir suvažiavime leisti partijos nariams pasirinkti, kokiu keliu toliau eiti. Galbūt reikės jungtis prie kokios nors kitos partijos“, – kalbėjo buvęs kultūros ministras Jonas Jučas.

Tačiau, pavyzdžiui, buvęs ilgametis Seimo narys Vytautas Bogušis liko optimistas: „Mes laikinai išėjome į dimisiją, bet tikrai grįšime prie Lietuvos valdžios vairo.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min