-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 07 30 /16:49

Liberalų ir centro sąjunga byra: tarp pasitraukusiųjų – ir Vytautas Bogušis bei Vitas Karčiauskas

Liberalų ir centro sąjunga ir toliau byra. Iš 10 metų Lietuvos politikoje aktyviai dalyvavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pasitraukė grupė jos steigėjų, buvusios Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos narių – partijos valdybos narys ir buvęs partijos pirmininko pavaduotojas, keturias kadencijas Seimo nariu buvęs Vytautas Bogušis, partijos Krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas Vitas Karčiauskas ir kiti.
Vytautas Bogušis
Vytautas Bogušis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Liberalų ir centro sąjunga susikūrė 2003 metais, susijungus Lietuvos liberalų sąjungai, Lietuvos centro sąjungai ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungai.

Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos pirmininkas Vytautas Bogušis buvo likęs vienintelis susijungusių partijų vadovas Liberalų ir centro sąjungos narys.

„Tegul bus generolas be kariuomenės, Lietuvoje taip įprasta“, – paklaustas, kodėl pasitraukė iš LiCS, nusijuokė V.Bogušis turėdamas omeny naująjį partijos lyderį Artūrą Melianą.

Tegul bus generolas be kariuomenės, Lietuvoje taip įprasta, – sakė V.Bogušis.

Politikoje ne vienerius metus buvęs V.Bogušis šmaikštavo, kad gegužę buvo 10 metų, kai susijungė trys partijos – liberalai, centristai ir modernieji krikščionys demokratai, o jis esą buvo likęs paskutinis partijos pirmininkas, kiti jau seniai ją paliko. 

„Tikroji priežastis yra ta, kurią sakiau balandį per paankstintą mūsų partijos suvažiavimą. Partijos pirmininkas Algis Čaplikas, jausdamas politinę ir moralinę atsakomybę, pagreitino mūsų suvažiavimą, pats nekandidatavo į pirmininkus. Rinkiminei kampanijai vadovavęs A.Melianas, kuris buvo sukūręs visą strategiją, kurią mes kritikavome, bet jis buvo kaip siena, nenorėjo girdėti, tapo pirmininku. Ir matote rezultatus – suvarė į ožio ragą“, – kalbėjo buvęs Seimo narys.

V.Bogušio teigimu, jis dabar jau dvi dienas nepriklauso jokiai politinei ar visuomeninei organizacijai. O to esą nebuvo net keturis dešimtmečius, nes vos 15 jau įsiliejo į besipriešinančių sovietų valdžiai gretas.

V.Karčiauskas 15min.lt sakė, kad tiesiog atėjo laikas pasitraukti – garbingai ir nesipykstant. „Po beviltiškai pralaimėtų Seimo rinkimų, rinkimų štabo vadovas Artūras Melianas išdrįso pasisiūlyti tapti pirmininku ir juo tapo. Pralošėm rinkimus, o lūzeris eina vadovauti, tai koks tikslas toliau būti? Mes kažkada sukūrėm, o dabar laikas pasitraukti. Laikas ateiti, laikas išeiti“, – kalbėjo V.Karčiauskas.

Artūras Melianas
Artūras Melianas

Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vadovu dirbantis V.Karčiauskas tvirtino, kad kol kas į jokią politinę partiją nestos – esą reikia laiko pailsėti nuo politikos. Paklaustas, kodėl nesitraukė iš karto, kai kovo pradžioje buvo išrinktas A.Melianas, V.Karčiauskas sakė, kad jie dar laukė, nes naujasis LiCS vadovas žadėjo ieškoti kontaktų, integruotis į kitas politines jėgas. Bet jokių poslinkių neįvyko, tad ir priimtas toks sprendimas.

Pats partijos vadovas A.Melianas teigė apgailestaująs, kad išeina šie partijos nariai, bet esą gandai apie LiCS byrėjimą tikrai neturi jokio pagrindo. „Yra vienetiniai išėjimai iš partijos, bet apie kažkokį byrėjimą nėra kalbos. Buvo vienas skyrius iš daugiau nei 50, kuris pasitraukė, o šiaip – keliolika žmonių paliko partiją. Manau, tai natūralus procesas, visur būna“, – kalbėjo A.Melianas.

Jis taip pat atmetė kritiką, kad nebuvo ieškota dialogo su kitomis politinėmis partijomis. Esą tas dialogas vyko ir tebevyksta, nes tokie dalykai nėra paprasti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius