Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 10d. 20:00

Liberalų sąjūdis pradėjo išsivaikščioti, E.Gentvilas prašo dar nelaidoti

Eugenijus Gentvilas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Eugenijus Gentvilas

Su visuomeniniu komitetu savivaldos rinkimuose nusprendęs dalyvauti Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus vadovas Marijus Kaukėnas gali tapti dar vienu partijos valdybos nariu, kuris trenks durimis. Iš viso per pastaruosius kelis mėnesius iš partijos pasitraukė apie 180 liberalų. Nepaisant to, Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas tono švelninti nežada – jo įsitikinimu, liberalai rinkimuose neturėtų rinktis komitetų kelią, o šia alternatyva susigundžiusių bendražygių narystė partijoje turi būti stabdoma.

Daliai Liberalų sąjūdžio narių nusprendus savivaldos rinkimuose dalyvauti su rinkimų komitetų vėliava, partijos valdyba nutarė nelaukti ir paskelbė, kad komitetų kelią pasirinkusių liberalų narystė partijoje bus suspenduota. Šis sprendimas supykdė kai kuriuos ryškius liberalų veidus ir šie patys pasitraukė iš partijos.

Durimis trenkė komitetą nusprendęs kurti Vilniaus meras Remigijus Šimašius, o paskui jį iš partijos išėjo visa Liberalų sąjūdžio frakcija sostinės savivaldybės taryboje. Iš partijos taip pat pasitraukė parlamentarė Aušrinė Armonaitė, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Rinkimų komitetą pasirinkusio Varėnos mero Algio Kašėtos narytė partijoje buvo suspenduota, jis pats atsistatydino iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojų, tačiau iš partijos nepasitraukė.

Taigi iš Liberalų sąjūdžio valdybos pasitraukė keturi nariai ir panašu, kad tai dar ne pabaiga.

Utenos skyriaus vadovas: vienas nesilaikysiu

Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus pirmininkas M.Kaukėnas gali tapti dar vienu partijos valdybos nariu, kuris trenks durimis. LRT.lt jis teigė, kad skyrius nėra persigalvojęs – kitąmet savivaldos rinkimuose dalyvaus su komitetu.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Marijus Kaukėnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Marijus Kaukėnas

„Visas skyrius vienbalsiai priėmė sprendimą (kurti komitetą – LRT.lt), nes, skirtingai nuo didmiesčių, mūsų rajono rinkimų sąrašą sudaryti nėra lengva. Kai partija išgyvena tokius laikus, tai mums prikviesti nepartinius žmones ar papildomus kandidatus, net savus narius prikalbinti buvo labai sudėtinga. Norėdami sudaryti kokybišką sąrašą su rimtais kandidatais, turėjome imtis komiteto kūrimo. Mūsų komitetas taps koaliciniu, nes mūsų komiteto pirmame dešimtuke beveik pusė kandidatų ir bus nepartiniai arba iš socialdemokratų pasitraukę savivaldybės tarybos nariai. Bus tokia jungtinė jėga“, – pasakojo M.Kaukėnas, ir vėliau patikslino, kad rinkimų komiteto steigimo dokumentas jau yra pasirašytas.

Anot jo, kol kas dalyvauti komiteto veikloje nusprendė apie 50 Utenos skyriaus liberalų (iš 140). M.Kaukėnas teigė tiksliai nežinantis, ar jo ir kitų skyriaus liberalų narystė partijoje dėl tokio sprendimo jau yra suspenduota.

„Neturime jokios informacijos. Iš partijos pirmininko pasisakymų spaudoje tampa nebeaišku: esu partijos narys, ar ne“, – teigė M.Kaukėnas.

M.Kaukėnas neslėpė, kad sužinojęs apie jo ir kitų Utenos skyriaus liberalų narystės partijoje suspendavimą svarstytų apie pasitraukimą iš Liberalų sąjūdžio.

„Jei visas skyriaus aktyvas ar dauguma išeina iš partijos, tai aš vienas tikrai nesilaikysiu“, – pažymėjo politikas.

Lyderis laikosi savo – arba partija, arba komitetas

LRT.lt kalbintas Liberalų sąjūdžio pirmininkas, parlamentaras Eugenijus Gentvilas teigė tiksliai nežinantis, kokia situacija yra partijos Utenos skyriuje. Tačiau jis akcentavo, kad pasirašiusiųjų komiteto steigimo dokumentą narystė partijoje bus suspenduota.

„Jeigu pasirašė sutartį dėl komiteto steigimo, tai tų liberalų, kurie pasirašė, narystė partijoje automatiškai yra sustojusi“, – pažymėjo E.Gentvilas.

Liberalų lyderis patikino, kad partijos valdybos, iš jos pasitraukus keturiems nariams, performuoti nereikės. Atsilaisvinusias vietas, pasak E.Gentvilo, užims kiti Liberalų sąjūdžio nariai, kurie į valdybą buvo išrinkti partijos suvažiavimo metu, tačiau liko už brūkšnio.

E.Gentvilas įsitikinęs, kad Liberalų sąjūdžio valdybos sprendimas stabdyti liberalų, pasirinkusių rinkimų komitetus, narystę partijoje, nebuvo per griežtas.

„Aš manau, kad ne per griežtai (pasielgė partijos valdyba – LRT.lt), nes negalime turėti genetiškai modifikuoto organizmo. Yra arba partija, arba komitetas ir pats narys apsisprendžia. Galima buvo šnekėti „eikite į komitetus ir būkite partijos nariais, ir trukdykite dirbti tiems, kurie nori eiti su partija“. Pavyzdžiui, Vilniaus skyriaus atvejis yra toks, kad dauguma Vilniaus skyriaus narių nubalsavo eiti į rinkimus su komitetu. Ką daryti kitiems, kurie nenori eiti su komitetu ir nori gyventi pagal partijos įstatus? Jiems atimama teisė, nes jie negali surinkti kvorumo, jie lieka mažuma“, – komentavo liberalų vedlys.

Ar ryškių politikų pasitraukimas iš Liberalų sąjūdžio gali paskatinti partijos išsivaikščiojimą? E.Gentvilas ragino nelaidoti liberalų ir palaukti, kol bus užregistruoti savivaldos rinkimų sąrašai. Tada, liberalo manymu, turėtų paaiškėti, kad situacija nėra tokia bloga, kokią bandoma piešti viešojoje erdvėje.

„Aš dramatizuoju kiekvieno žmogaus išėjimą, bet tiesiog siūlau palaukti su visais vertinimais rinkimų sąrašų pateikimo. Girdžiu iš politinių oponentų, apžvalgininkų, kad Liberalų sąjūdžio nebėra, kad Liberalų sąjūdis išsivaikščiojo į komitetus. Palaukime, pasižiūrėsime, kiek gruodžio pradžioje sąrašų pateiks Liberalų sąjūdis rinkimams. Mano manymu, tai bus tarp 40 ir 50 savivaldybių. Panašų sąrašų skaičių pateiks ir valstiečių-žaliųjų sąjunga. Ir mes pamatysime, kad niekas niekur neišsivaikščiojo. Kad kažkas nubyrėjo ir kad dėl to apmaudu, tai taip, tačiau visos Marko Twaino frazės apie mūsų mirtį turbūt dar per ankstyvos“, – aiškino pašnekovas.

Per kelis mėnesius pasitraukė apie 180 liberalų

Teisingumo ministerijos duomenimis, 2018 m. kovo 1 d. Liberalų sąjūdyje buvo 7 890 narių, 2018 m. spalio 1 d. – 7 722.

Laikinai Liberalų sąjūdžio atsakingojo sekretoriaus pareigas einantis Dainius Petravičius LRT.lt teigė, kad nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 8 d. iš partijos pasitraukė apie 180 narių.

„Nuo rugsėjo 1 d. iki šios dienos apie 180 narių išėjo. Iš Vilniaus skyriaus pasitraukė apie 70 narių, bet nuo rugsėjo į skyrių įstojo apie 20 ir dar 10 nori į skyrių įstoti. Per visą Lietuvą į partiją nori įstoti 25 žmonės“, – LRT.lt sakė D.Petravičius.

Anot jo, iš partijos išėjo Vilniaus, Utenos, Varėnos, Klaipėdos, Pagėgių skyrių, kuriuose liberali nutarė rinkimuose dalyvauti su komitetu, liberalai. Pašnekovo teigimu, dalis politikų iš partijos išėjo dėl kitų priežasčių.

Nepaisant nemalonios tendencijos, D.Petravičius teigė tikintis, kad naujo Vilniaus miesto skyriaus sukūrimas situaciją pataisys.

„Bus steigiamas naujas sostinės skyrius, į kurį bus kviečiami esami ir buvę šio skyriaus nariai. Manau, kad tie, kurie nepapuolė į skyrių, pamatys, koks ten jaunas kolektyvas renkasi, prisijungs ir bus suaktyvėjimas“, – vylėsi pašnekovas.

Lrt.lt
Komentarai: 17

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Aktualu

G.Nausėda ir I.Šimonytė 15min konferencijoje: žiūrėkite tiesiogiai

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Verslas

Paaiškėjo Vyriausybės kainų pažabojimo planas: ribojimai, kontrolė, viešinimas ir smulkiųjų skatinimas

Aktualu

Skandalingas smurto mokykloje vaizdo įrašas: policija mėnesį nieko nežinojo

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

„Eurolygos diena“: negailestinga prognozė kauniečiams ir du žalgiriečiai gražiausių epizodų Top 10 (4/4)

Verslas

Vilniaus oro uosto plėtros dilema: gyventojus kamuoja triukšmas, ministeriją – ploto trūkumas

Gazas

Artėja pokyčiai: vairuotojams gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė, ir didėti baudos

Vardai

Į šv. Mišias už Eimuntą Nekrošių rinkosi artimieji, teatro kolegos ir jo kūrybos gerbėjai

Sportas

Serbų žiniasklaidoje – padėka už įvartį į savo vartus: „Ačiū, Žulpa“

Vardai

Izolda Gudelis – apie pažintį su Benu Gudeliu, santykius ir grožį puoselėjančius pusryčius

15min iš Maskvos 24sek

L.Westermannas – apie skolą Šarui, nuoskaudą Maskvoje ir nuotykį CSKA rūbinėje

Aktualu

Kaune nupjauta skulptūros galva: policija aiškinasi, kas išniekino kultūrinę vertybę

15min iš Belgrado Sportas

Pažymiai Belgrade durimis trinktelėti nesugebėjusiai rinktinei ir jos treneriui

Aktualu

Nuteistas plungiškis, visureigį BMW pardavęs buvusio jo savininko prancūzo vardu

24sek

Apie sunkų laikotarpį atsivėręs Domantas Sabonis: „Indianoje man palaima“

Aktualu

Alytiškis nužudytas, nes paprašė cigaretės

Sportas

FIFA vadovas oficialiai pasveikino Marijampolės „Sūduvą“

Aktualu

Iš Izraelio – griežta nuomonė apie D.Trumpo taikos planą

Naujienos

24sek

S.Jasaitis sužaidė karjeros rungtynes, „Lietkabelis“ palaužė „Šiaulius“

Deuce

Tvirti pamatai pergalei – Čekijos rinktinė atsidūrė per žingsnį nuo triumfo „Fed Cup“

Aktualu

Jonavoje prekybos centre užsidegė šaldytuvas

Vardai

„Scanoramos“ filmo „Šaltasis karas“ premjera sudomino ir žinomus žmones

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Pasakyk, kas tau reguliuoja maistą ir aš kai ką pasakysiu

Vardai

Depiliacija ar plaukeliai: kurią stovyklą palaiko žinomos moterys?

Aktualu

Rūgštyje ištirpdyti J.Khashoggi palaikai buvo išpilti į kanalizaciją

Verslas

Lietuviai gręžiasi nuo ilgalaikės nuomos: laisvus pinigus investuoja įvairiau

Sportas

Artimiausi „Manchester United“ varžovai Anglijoje barstė taškus

„Vieni vartai“: auksinis sūduviečių triumfas ir futsalo čempionatas šalyje, kurioje nėra futsalo

Aktualu

E.Macronas ir D.Trumpas demonstruoja vienybę, nepaisant konflikto dėl Europos kariuomenės

Gazas

Lewiso Hamiltono karjeros skaičiai: titulas Nr. 5 ir galimybės pavyti Michaelį Schumacherį

24sek

Galingai startavęs „Neptūnas“ be vargo nukovė „Nevėžį“

Gyvenimas

Ar tikrai Mozartas buvo toks genialus, kaip manoma?

Vardai

Dainininkė virto Donatu Montvydu: ar atpažįstate, kas slepiasi po grimu?

Aktualu

Sprogimų Mogadiše aukų skaičius viršijo 40

Aktualu

Teisėjai paaiškino, kodėl vilnietę pražudžiusio taksisto negalima priversti skubiai atlyginti žalą

Vardai

Susižadėjo advokatas Albertas Bandžius: ves ketvirtą kartą

Interviu Mokslas.IT

Kibernetinis saugumas: koks nusikalstamumas „ant bangos“ ir kaip save apsaugoti?

Vardai

NBA žvaigždei Dwyane'ui Wade'ui ir aktorei Gabrielle Union surogatinė motina pagimdė dukrą

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min