Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalų vadai skaldo partiją – neatsiklausę kauniečių prijungė judėjimą „Dirbam Kaunui“

Sutarties pasirašyme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sutarties pasirašyme
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybėje prie Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) prisijungė prieštaringai vertinamo Gintauto Labanausko vadovaujamas judėjimas „Dirbam Kaunui“.

Sutartį Kauno savivaldybės mažojoje salėje pasirašė LRLS pirmininkas Eligijus Masiulis ir asociacijos „Dirbam Kaunui“ lyderis Gintautas Labanauskas.

Kauno liberalų narių apklausos nebuvo. Yra pavieniai žmonės, kurie turi kritiškesnį požiūrį. Šiuo atveju reikia būti atviriems ir nebijoti konkurencijos.

„Būtų keista, jeigu visi vieningai palaikytų šį sprendimą. Esame partija, nevengianti diskusijų. Kauno liberalų narių apklausos nebuvo. Yra pavieniai žmonės, kurie turi kritiškesnį požiūrį. Šiuo atveju reikia būti atviriems ir nebijoti konkurencijos. Nereikia bijoti kitokių nuomonių.

Mes, liberalai, pabrėžiame toleranciją kitokiai nuomonei. Buvo ne vienas susitikimas su Gintautu Labanausku, kalbėjome, ar mus yra pakeliui. Iš „Dirbam Kaunui“ pateikto sąrašo norinčių prisijungti nė vienas žmogus nekelia abejonių dėl savo asmenybės“, – sakė E.Masiulis.

Pasak liberalų lyderio, pastarieji savivaldos rinkimai parodė, kad dalis gyventojų nusivylė tradicinių partijų veikla. Todėl šis liberalų žingsnis skirtas parodyti, kad jie yra atvira partija, kviečianti į savo gretas visus, kam yra priimtina liberalų ideologija. 

„Dažnai partijos kaltinamos, kad yra tapusios uždarais klubais, neįsileidžiančiais žmonių, tad savo pavyzdžiu norime parodyti, kad mes esame atviri“, – sakė E.Masiulis.

Pasak E.Masiulio, korupciniai įtarimai niekada nebuvo mesti G.Labanausko atžvilgiu, todėl tiek jis, tiek žmonės, einantys su juo, sudaro padorių žmonių įvaizdį ir šio komiteto įsitraukimas į liberalų veiklą sustiprins Kauno liberalų pozicijas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Eligijus Masiulis ir Gintautas Labanauskas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Eligijus Masiulis ir Gintautas Labanauskas

Kauno liberalai skyla

Vos tik pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie planuojamą susijungimą, Kauno skyriaus liberalai neslėpė nuostabos ir pasipiktinimo. Jungimosi klausimai nebuvo derinami su Kauno skyriaus nariais. Į sutarties pasirašymą atėję liberalai sakė, kad apie jungimąsi sužinojo tik iš spaudoje pasirodžiusių pranešimų.

„Pranešimas spaudai jau buvo išplatintas, tai nebėra prasmės stumdyti figūrėles po kilimu. G.Labanausko prisijungimas prie Liberalų sąjūdžio yra didelė gėda partijai ir visiems tiems, kurie prisidėjo prie šio sprendimo įgyvendinimo“, – prieš kelias dienas platintame pranešime rašė vienas iš Kauno liberalų Paulius Andriuškevičius.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Sutarties pasirašyme
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Sutarties pasirašymas

Kauno vicemeru dirbantis liberalas Simonas Kairys, paklaustas apie artėjantį susijungimą, nedaugžodžiavo: „Nenoriu komentuoti šios situacijos, tačiau sutarties pasirašyme nedalyvausiu“.

„Aš manau, kad nusiteikusių dirbti žmonių prisijungimas yra pozityvus dalykas, o ateitis tiktai parodys, kaip bus iš tikrųjų. Pas mus visada būna nuomonių įvairovė. Skyriaus prezidiumas svarstė šį klausimą ir jame didelių nesutarimų šiuo klausimu nebuvo“, – sakė Kauno liberalų skyriaus pirmininkas Rimantas Mikaitis.

G.Labanauskas: „Nesu monstras“

„Prie liberalų jungtis nusprendėme todėl, kad tai jėga, kuri turi didžiausią potencialą ir kurioje mes galėsime geriausiai atsiskleisti“, – prieš sutarties pasirašymą sakė G.Labanauskas.

Paklaustas, ar nesibaimina, kad dėl šio prisijungimo sugrius Kauno liberalų skyrius, G.Labanauskas nusikvatojęs pasakė, kad jis nėra toks monstras, kuris sugriautų tokią partiją. 

„Mano vertybės tokios ir liko, kokios buvo. Jeigu aš turiu savo požiūrį į klasikinę šeimą, man nebūtina daryti demonstracijų mieste nuo vieno galo iki kito, o kitai pusei, kuri turi kitą požiūrį į netradicinę orientaciją, žygiuoti čia ir susitikti. Galime apsieiti be demonstracijų toleruodami vienas kitą“, – paklaustas apie vertybių skirtumus sakė naujasis liberalas.

Pagal pasirašytą susitarimą į Kauno skyrių bus priimti 38 žmonės iš judėjimo „Dirbam Kaunui“, tiek iš jų yra parašę prašymus. Iš viso G.Labanausko judėjimas vienija kelis šimtus narių. Kiek iš jų pareikš norą prisijungti prie liberalų, parodys laikas. 

Liberalai Kaune turi 217 narių. 

2011 metais G.Labanauskas po 12 metų narystės Lietuvos socialdemokratų partijoje iš jos buvo pašalintas. Iškart po to įkūrė judėjimą „Dirbam Kaunui“. 

2012 metų Seimo rinkimuose kandidatavo su partija „Tvarka ir teisingumas“, o 2015 savivaldos rinkimuose kandidatūrą kėlė kartu su Tautininkų sąjungos kandidatais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min