Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liesis aistringa fortepijonų muzika

Klaipėdoje muzikuos muzikantų Ibelhauptų šeima.
Koncertų salės nuotr. / Fortepijoninis Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų duetas penktadienį pasirodys Klaipėdoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų fortepijoninis duetas jau 20 metų lepina muzikos gurmanus. Pajusti magišką melodijų pulsavimą penktadienį Klaipėdos koncertų salėje galės ir klaipėdiečiai.

Šįkart skambės dueto programa „Aistringieji fortepijonai“, skirta rusų, prancūzų  bei ispanų kompozitorių muzikai.  Ibelhauptų dueto kūrybinių interesų spektras labai platus, siekia ir baroko epochą, tačiau plačiausiai išsiskleidžia XX ir XXI a. kūryboje. Šalia pasaulinės šiuolaikinės muzikos klasikų, ansamblis daug dėmesio skiria dabarties lietuvių autorių kūriniams.

Be grojimo duetu, abu muzikai dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuolat dalyvauja  Lietuvoje bei užsienyje rengiamuose muzikiniuose projektuose. Tai aukščiausio lygio virtuozai, pasižymintys rafinuotu skambinimu, puikiu meniniu skoniu ir intuicija.

Prieš gerą dešimtmetį Rūtos ir Zbignevo dueto menas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline premija. Šis  laimėjimas ne tik atvėrė koncertinių salių duris, bet ir įpareigojo nuolat demonstruoti geriausią formą. Todėl pianistų interpretacijoje beveik nėra vietos atsitiktinumams. Jie sugeba  maksimaliai tiksliai parengti sudėtingiausius kūrinius, juos atsakingai nušlifuoja, tarsi juvelyrai  brangakmenius.

„Aistringųjų fortepijonų“ pirmojoje dalyje Ibelhauptai atliks Sergejaus Prokofjevo ir Sergejaus  Rachmaninovo Siuitas dviem fortepijonams, kupinas romantiško polėkio, dainų ir  šokių ritmų.
Antroji dueto pasirodymo dalis prasidės žavia ir nerūpestinga Dariuso Milhaud Siuita „Skaramušas“,  papuošta džiazo ir bliuzo intonacijomis. Maurice’o Ravelio „Ispaniška rapsodija“ bei Manuelio Infante’s „Andalūziški šokiai“ kaitins karštu pietietišku temparamentu.

Koncertas Klaipėdos koncertų  salėje prasidės penktadienį, 18 val.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min