Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva Afganistane ketina likti mažiausiai iki 2013-ųjų pabaigos

Afganistanas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Afganistanas
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos kariai ir civiliai Afganistano Goro provincijoje turėtų likti mažiausiai iki 2013 metų pabaigos.

Tai numatoma Seime svarstomame 2009–2013 m. dalyvavimo tarptautinės bendruomenės veikloje Afganistano Islamo Respublikoje strategijos projekte.

„Strategijoje numatoma, kad nuoseklus Lietuvos dalyvavimas Provincijos atkūrimo grupėje iki 2013 m. pabaigos turėtų išlikti“, – trečiadienį BNS sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad Seimas kol kas yra suteikęs mandatą Lietuvos kariams Afganistane būti iki 2010 metų pabaigos, tačiau manoma, kad šis terminas turėtų būti pratęstas. A.Anušausko teigimu, Lietuvos karių ir civilių buvimas Afganistane priklausys nuo daugelio veiksnių – nuo tarptautinės bendruomenės ir partnerių pozicijos, vietos valdžios elgesio ir pan. „Lietuva nėra šalis, kuri atėjo į Afganistaną savarankiškai. Bus bendras sprendimas, priklausys nuo to, kaip situacija keisis Afganistane“, – sakė NSKG pirmininkas.

Pagrindinis Lietuvos ir visos tarptautinės bendruomenės tikslas - stabilizuoti padėtį šalyje. „Pagal visus tarptautinės bendruomenės lūkesčius, iki 2013 m. situacija Afganistane turėtų būti tiek stabilizuota, kad vietos valdžia būtų pajėgi kontroliuoti situaciją savarankiškai. Dėl to didelė reikšmė skiriama nacionalinėms saugumo pajėgoms apmokyti, kad jos būtų pajėgios vykdyti visas valdžios funkcijas“, – tvirtino A.Anušauskas.

Strategijos projekte pabrėžiama, kad Lietuva, dalyvaudama Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG), apima vystomąjį bendradarbiavimą ir karinę misiją. „Dokumente numatyta, kad reikia pritraukti partnerių, kurie dalyvautų įgyvendinant infrastruktūros projektus. Lietuva nėra pajėgi viską viena apžioti, reikia aktyvesnės pagalbos iš tarptautinių donorų. Su jais vyksta kalbos, derybos, skatinama, kad kitos valstybės į Goro provinciją duotų tam tikrą indėlį“, – kalbėjo komiteto pirmininkas.

Seime apsvarstytą strategijos projektą turėtų tvirtinti Vyriausybė. Ji taip pat privalės parengti bei patvirtinti priemonių įgyvendinimo planą. Jame būtų numatyta, kiek karių, civilių pareigūnų reikia Afganistane, kokius projektus būtina įgyvendinti, kiek tam reikės pinigų ir pan.  Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupės misija pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį.

Šiuo metu Goro sostinėje Čagčarane tarnauja devintoji PAG karių pamaina, suformuota generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.  PAG – tai bendra karių ir civilių misija Afganistane, kurios tikslas yra stiprinti centrinės valdžios įtaką, padėti kuriant saugumą ir stabilumą provincijoje ir sudaryti sąlygas regiono ir šalies atkūrimui. Be Lietuvos, šioje misijoje taip pat dalyvauja Danijos, Japonijos, Kroatijos, Ukrainos, Gruzijos ir JAV atstovai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min