Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 12d. 12:53

Lietuvą alinantis karštis pratybose neišgąsdino Lietuvos karo akademijos pirmakursių

Lietuvos karo akademijos studentai
Irenos Gataveckienės nuotr. / Lietuvos karo akademijos studentai

Į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją šiais metais priimti jaunuoliai jau antrą savaitę žinių semiasi Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje. 44 vaikinai ir 10 merginų čia išeina individualaus karinio rengimo pagrindų kursą – susipažįsta su taktika, ginklais ir šaudyba, mokosi karo topografijos, inžinerijos ir kitų teorinių karybos dalykų, įgyja atitinkamų praktinių įgūdžių, kuriuos vėliau tobulins studijuodami akademijoje, rašoma spaudai išplatintame Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Jaunuoliai sako, kad jų negąsdina visą Lietuvą alinantis karštis ir jie drąsiai priima naujus iššūkius. Karių unformos ir visiems vienodai taikomos taisyklės, griežta dienotvarkė kiekvieną pirmakursį priverčia dar labiau stengtis ir iki galo tinkamai atlikti skirtas užduotis.

Kariūnė Vytautė Kupčiūnaitė pripažįsta, kad šios bazinio kariūno kurso (BKK) pratybos jai yra naujas dalykas, todėl sunkiausia buvo pačioje pradžioje priprasti prie jų dienotvarkės. „Kai vasarą leidau visiškai kitokiu režimu, žinoma, pirmosiomis dienomis buvo sunku „įsivažiuoti“.

Taip pat ne kartą turėjau pasimokyti bendrauti ir, svarbiausia, dirbti su visiškai naujais ir labai skirtingais žmonėmis. Bet čia, Mokomajame pulke Rukloje, gyvenu jau antrą savaitę, todėl po truputį tobulėju ir dabar tikrai nesiskundžiu“, – nusijuokia mergina ir priduria, kad visos bėdos kontroliuojamos. – Pirmakursių instruktoriai patyrę, todėl viskas gerai – mes sparčiai mokomės!“

Vytautė supranta, kad Karo akademijoje jos laukia dar daug naujų išbandymų, bet tikisi, kad čia studijuodama tinkamai pasirengs kaip būsima Lietuvos karininkė ir vadė, galės būti sektinas pavyzdys kitiems kariams, o kartu ir visai visuomenei: „Žinojau, kad siekdama karininko profesijos aukštąjį universitetinį išsilavinimą galiu įgyti tik Karo akademijoje. Be to, šioje aukštojoje mokykloje rinkausi studijas, kurios padės pritaikyti čia įgytas žinias ne tik tarnaujant kariuomenėje, bet ir dirbant kitose srityse.“

Pirmakursis Algirdas Rakauskas taip pat neslepia, kad pačią pirmąją dieną jam buvo „šioks toks šokas“, nes anksčiau praktiškai jis pats niekada nebuvo susidūręs su panašiais iššūkiais. „Tačiau laikui bėgant pripranti prie karinio režimo, – drąsiai sako vaikinas. – Sunkiausia gal tik būna rytais atsikelti iš lovos...

Irenos Gataveckienės nuotr./Lietuvos karo akademijos studentai
Irenos Gataveckienės nuotr./Lietuvos karo akademijos studentai

Bet prasijudini, apsivelki uniformą ir su visais žygiuoji, eini į paskaitas, nuoširdžiai mokaisi. O kai pagalvoji, kas namuose yra likę, ką tavo draugai šiuo metu daro, prisimeni, dėl ko viską pradėjai, todėl stengiesi ir dirbi toliau.“

„Rinktis karininko profesiją mane paskatino patriotiniai jausmai savo šaliai. Žinojau, kad kaip karininkas darysiu tai, ką turiu daryti. Bet man griežta tvarka patinka, tad, manau, ir ši profesija labiausiai tinka. O ją įgyti galiu tik Lietuvos karo akademijoje, kur yra suderintos karybos ir universitetinės studijos, kur galiu sukaupti didelį įvairių žinių bagažą“, – savo pasirinkimą pagrindžia Algirdas.

Metus Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (JKVM) lankiusiai Rūtai Visockytei netikėtumų BKK pratybose buvo mažiau. „Nuo vaikystės mačiau tikro kario pavyzdį šeimoje. Todėl tapti karininke buvo ir yra didžiausia mano svajonė“, – sako mergina, kuri, dar būdama studente, anksčiau įstojo į akademijoje organizuojamus Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus ir čia galutinai įsitikino, kad nori studijuoti būtent Karo akademijoje, savo ateitį susieti su kariuomene, o kasdienę rutiną – su kariniu režimu.

„Vis dėlto šiose pirmosiose kariūnų pratybose, manau, kiekvienam yra sunkiausia „susitvarkyti galvoje“, – sako Rūta ir paaiškina. – Pirmiausia reikia susidėlioti mintis ir sau atsakyti, ar nori čia būti, ar nebijai to, kas tavęs laukia vėliau... Tokia nežinomybė tiesiog gali gąsdinti...“

Kariūno Modesto Dumbliausko pratybos Mokomajame pulke nebaugina. „Pusantrų metų jau esu tarnavęs Krašto apsaugos savanorių pajėgose ir susipažinęs, kas manęs laukia karinėse pratybose. Tam esu pasiruošęs, tad viskas gerai – viskas čia man tinka“, – sako vaikinas, norintis tapti karininku ir geru vadu lyderiu.

Pratybos negąsdina ir pirmą kartą jose dalyvaujančio Eimanto Korvelio, kuris tiki, kad laikui bėgant pripras prie tokio krūvio ir tempo. „Dabar tiesiog uoliai mokausi, nes viskas man – nauja“, – sako vaikinas, negalvojantis pasiduoti. – Viskas pasiekiama – tik reikia užsispyrimo ir noro tai daryti.“

Visi šiais metais į Akademiją įstoję vaikinai ir merginos atkakliai siekia savo tikslo ir dabar rodo gebėjimus baziniuose kariūnų mokymuose. Šis kursas – taisavotiška civilio transformacija į karį, kai būsimi kariūnai ne tik įgyja pagrindinių karybos žinių, bet ir pradeda perprasti komandinio darbo principus, suvokti disciplinos kariuomenėje svarbą.

Laukia karybos ir universitetinės studijos

Sėkmingai Mokomajame pulke per septynias savaites išėję Bazinį kariūno kursą pirmakursiai rugsėjo mėnesį prisieks tarnauti Lietuvos valstybei ir tęs karybos ir universitetines bakalauro studijas Lietuvos karo akademijoje.

Karinis rengimas vyks pagal Bazinio kariūno kurso programą, skirtą pagrindinėms karybos žinioms ir įgūdžiams, reikalingiems ne tik profesinėje karo tarnyboje, bet ir įvairiose civilinėse srityse, suteikti. Šios bazinės žinios privalomos visiems karininkams, nesvarbu, kokia yra jų karjeros kryptis ir pasirinkta specialybė, kokia būsima tarnybos vieta ir pareigos. Per paskaitas gautas teorines žinias kariūnai kiekvieną semestrą įtvirtins lauko taktinėse pratybose.

Šiemet įstojusiųjų į akademiją lauks atnaujintos akademinės bakalauro studijos, taip pat pritaikytos ne tik būsimiems karininkams, bet ir išėjusiems į atsargą kariams, pagal civilinę specialybę valstybės ar privačiame sektoriuje dirbantiems asmenims.

Tarptautinių santykių studijų programą šiais mokslo metais pasirinko 21 Gynybos technologijų vadybos – 11 pirmakursių, Nacionalinio saugumo ir gynybos studijų programą – 22 jaunuolis. Atitinkamai jie studijuodami įgis politikos mokslų, vadybos arba visuomenės saugumo krypties profesinių žinių ir praktinių įgūdžių.

Kariūnams dėstys aukštos kvalifikacijos mokslo laipsnius turintys užsienio dėstytojai ir lektoriai, pasaulyje pripažinti savo srities profesionalai, taip pat ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai. Anglų kalba paskaitas skaitys ir Lietuvos karo akademijos dėstytojai.

Akademijoje bus kuriama tarptautinė aplinka. Kiekviename kariūnų būryje nuolat studijuos pagal Erasmus+ mainų programą į Lietuvos karo akademiją atvykę studentai, JAV kadetai, kurie kartu su užsienio dėstytojais sudarys galimybę visiems Akademijos auklėtiniams dalyvauti tarpkultūrinio ir tarptautinio ugdymo programose. Pagal Erasmus+ mobilumo programą Lietuvos karo akademijos kariūnai taip pat nuolat studijuos užsienio aukštosiose mokyklose, su kuriomis Akademija yra sudariusi dvišales sutartis ir jau įgyvendina pasikeitimo studentais planus.

Sėkmingai išėjusiems 3,5 metų Bazinio kariūno kurso ir universitetinių studijų programas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams bus suteiktas pirmasis karininko (leitenanto) ir bakalauro kvalifikacinis laipsniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Europos Seišeliai: Sieso salos – be turistų ir su vienu gražiausių pasaulio paplūdimių

N-18 Aktualu

Januliškio gyventojus sukrėtė beširdžių žiaurumas: kažkas nušovė du šeimos augintinius

Gyvenimas

Kai žmogus per kelerius metus apanka: akis pažeidžiančių ligų – daugybė

Aktualu

JAV sprendimas trauktis iš svarbios sutarties: savalaikis ar dovana Rusijai?

Interviu Aktualu

Prof. Alvydas Nikžentaitis apie Lietuvos ir Baltarusijos santykius: jie įšaldyti

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

Kultūra

Muziejų ateitis: kaip reikia keistis, kad lankytojai čia užsuktų?

Verslas

Jaunieji verslininkai sėkmę atrado provincijoje: klientų ieškojo skambindami į namus

24sek

Donatas Motiejūnas žaidė daug, tačiau sezoną pradėjo pralaimėjimu

Gazas

Naujas degalų žymėjimas: ką daryti vietoj dyzelino įsipylus benzino?

Vardai

A.Ivanauskas-Fara su žmona Rima vėl plastikos chirurgo rankose: atskleidė, kokias operacijas darysis

Vardai

Michaelą Bublé prajuokino kalbos, kad jis baigia dainininko karjerą: „Man reikia pinigų!“

Gyvenimas

10 mitų apie introvertus: ar tikrai jie uždari ir nekalbūs?

24sek

„Rockets“ tikina, kad muštynes Los Andžele išprovokavo spjūvis į veidą

15min recenzija Kultūra

Laurie Anderson pranašystės iš dingusio pasaulio

Laisvalaikis

​​​​​​​Čiobiškis: įspūdingo liemens ąžuolas, istorinis keltas ir kilometrai pėsčiomis

Vardai

Vestuvių parodoje dizainerių modeliais tapo žinomos moterys: demonstravo vestuvines sukneles

Vardai

Lotynų Amerikos superžvaigždės Marco Anthony vila Floridoje – kaip iš muilo operos apie turtuolius

Aktualu

M.Gorbačiovas: iš branduolinės sutarties pasitraukti ketinančiam D.Trumpui „trūksta išminties“

Pasaulis kišenėje

Naujas gidas po Užupį: kur atrasti kūrybiškumą, kuris keičia pasaulį

Naujienos

Aktualu

Klaipėdoje vienas socialinių būstų namas baigiamas statyti, kitas planuojamas

Maistas

Varškės ir daržovių draugystė: 14 receptų savaitgalio pietums ar vakarienei

Aktualu

Sigitas Tamkevičius: Sekmadienio Evangelija. Iš dangaus nužengusi Duona

Aktualu

Perspėjo atostogaujančius pajūryje: Baltijos jūra bus grėsminga

Verslas

Lietuvos jaunimas skaičiais: vėliau tuokiasi, dažniau emigruoja

Aktualu

Orai.lt: sekmadienis – smarkiai vėjuotas, pajūryje gali kilti vėtra

Sportas

Įspūdingą žymą rekordų knygoje palikusią kroatę į priekį vedė mintys apie mamą

Verslas

Ieškantiems įkvėpimo: istorija alsuojantis rezidencijos Teksase interjeras

Kultūra

Režisierė apie darbo sąlygas LMTA: viena lempa, sugedusi garso kolonėlė ir šaltis auditorijose

Aktualu

Marijampoliečiai šiurpsta: šeštadienio vakarą gatvėje nužudytas vaikinas, trys įtariamieji sulaikyti

Gyvenimas

J.Varanauskienė apie šeimos finansų modelius: geriau – bendras fondas ar atskiros sąskaitos?

Aktualu

Pievoje Rietavo r. aptiktas sudarkytas vyro kūnas: manoma, kad užpuolė jautis

Aktualu

Vilniuje nuo Mindaugo tilto nušoko vaikinas

Gazas

Drama Naktinėse 420 „Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynėse: nugalėtojai paaiškėjo tik paskutiniuose metruose

Aktualu

A.Lukašenka užsimojo nutildyti paskutinius nepriklausomos žiniasklaidos balsus?

24sek

„Lietkabelis“ savo gretas papildė Eurolygos patirties turinčiu snaiperiu

Mokslas.IT

Entuziastai sieks iškelti Lietuvos vėliavą į kosmosą

24sek

J.Brownas pažadėjo, kad „Celtics“ žais NBA finale: „Nėra jokių abejonių“

Aktualu

Paslapčia nufotografavo, o nuotrauka atsidūrė internete: ką turite apie tai žinoti?

15min iš Berlyno Sportas

A.Šerkšnienę finale pralinksmino pranešėjas: „Ten ne mano pavardė buvo“

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min