Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 sausio 15d. 13:37

Lietuva apibrėžė vystomojo bendradarbiavimo politiką

Užsienio reikalų ministerija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Užsienio reikalų ministerija

Vyriausybė posėdyje patvirtino Užsienio reikalų ministerijos parengtas Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo 2014–2016 metų politikos kryptis, sudarė Nacionalinę vystomojo bendradarbiavimo komisiją ir patvirtino jos nuostatus.

Šie sprendimai skirti įgyvendinti Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymo nuostatas.

Vystomasis bendradarbiavimas – tai visų išsivysčiusių šalių neatskiriama užsienio politikos dalis, kuria siekiama taikos, skatinti ekonominį augimą bei socialinį stabilumą pasaulyje, mažinti skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių bei integruoti besivystančias šalis į pasaulio ekonomiką.

Vystomojo bendradarbiavimo 2014–2016 metų politikos kryptimis siekiama užtikrinti nepertraukiamą ir veiksmingą Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo veiklą, sustiprinti Lietuvos kaip atsakingos ir patikimos valstybės donorės vaidmenį regione, Europos Sąjungoje, Jungtinių Tautų ir kitose tarptautinėse organizacijose, tarptautinėje bendruomenėje ir paramą gaunančiose valstybėse. Taip pat siekiama sudaryti sąlygas veiksmingai panaudoti žmogiškuosius išteklius perduodant Lietuvos valstybės kūrimo ir integravimosi į tarptautines struktūras patirtį besivystančioms valstybėms.

Nacionalinė vystomojo bendradarbiavimo komisija sudaryta vystomojo bendradarbiavimo veiklai koordinuoti, siekiant Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos suderinamumo. Patvirtinti komisijos nuostatai, numatantys jos užduotis, funkcijas, teises ir darbo organizavimo tvarką.

Rengiant nutarimų projektus, kurių įgyvendinimas nepareikalaus papildomų valstybės biudžeto lėšų, aktyviai prisidėjo ne tik valstybės ir savivaldybės institucijos, bet ir visuomenė, teikusi pastabas ir pasiūlymus dėl jų turinio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min