15min be reklamos
2023 03 18, 16:46

Lietuva apie 40 instruktorių į Vokietiją apmokyti ukrainiečių karių siųs balandį

Apie 40 Lietuvos kariuomenės instruktorių į Vokietiją apmokyti Ukrainos karių išvyks balandį, teigia Krašto apsaugos ministerija.
Trumpo nuotolio oro gynybos sistema RBS70
Lietuvos kariai / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Planuojama, kad pirmieji Lietuvos kariuomenės instruktoriai į Europos Sąjungos karinės pagalbos misijos Ukrainai remti (EUMAM Ukraine) Kovinio rengimo centrą Vokietijoje išvyks balandžio mėnesį“, – BNS nurodė ministerija.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dar praėjusią savaitę po susitikimo su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistorius pranešė, kad Lietuva yra numačiusi siųsti 40 instruktorių į Vokietiją, kur šie dalyvaus Ukrainos paramai skirtoje Europos Sąjungos karinės pagalbos misijoje, apmokant ukrainiečių karius.

Pasak ministerijos, kariai organizuos Ukrainos karių rengimą Vokietijos karinio rengimo centre.

„Lietuva deleguos savo karinius instruktorius, kurie treniruos brigados, bataliono, kuopos, būrių ir net skyrių vadus bei kitus Ukrainai reikalingus karinius specialistus“, – pažymi ministerija.

Instruktorius Ukrainos karinio rengimo centruose planuojama paskirstyti pagal poreikius ir kartu su kitais NATO šalių rengimo specialistais rengs Ukrainos kariuomenei vienetų vadus bei specialistus nuo skyriaus iki brigados lygmens.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie 15min