Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 28d. 12:45

Lietuvą atklydę nelegalai deportuojami ES lėšomis

Pasų kontrolė
VSAT nuotr. / Pasų kontrolė

Per pastaruosius trejus metus Europos grąžinimo fondo (EGF) lėšomis iš Lietuvos išsiųsti ar savanoriškai į savo kilmės šalį grąžinti 222 nelegalūs imigrantai. Taip Europos Sąjunga (ES) remia valstybių narių pastangas gerinti deportuotų asmenų grąžinimo procedūras ir jų valdymą, teigiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime spaudai.

„Vienas iš pagrindinių Europos grąžinimo fondo tikslų – skatinti savanorišką nelegalių migrantų grąžinimą į kilmės šalis. Deja, kol kas grąžinamųjų balansas – savanorišką grįžimą pasirenkančiųjų nenaudai“, – sako vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Nuo 2008 m. sausio 1 d. iki šių metų vidurio įgyvendinta EGF 2008 m. metinė programa, pagal kurią įgyvendinti 9 projektai už bemaž 2 mln. Lt europinių lėšų. Vykdant projektus, pagal kuriuos nelegalūs imigrantai buvo išsiųsti iš Lietuvos ar savanoriškai grąžinti į savo kilmės šalį, europinėmis lėšomis buvo apmokėtos deportuojamų asmenų priverstinio išsiuntimo ar savanoriškai išvykstančiųjų grąžinimo ir palydos organizavimo išlaidos: kelionės bilietai, mokesčiai už tranzitines vizas, gaunamus ir persiunčiamus dokumentus, privalomi skiepai, išsiunčiamų asmenų ir jų palydos apgyvendinimas, maitinimas bei kitos būtinosios išlaidos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min