15min be reklamos
2022 12 06, 12:10

Lietuva aukoja akcijai „Sušildyk Ukrainą“ – pirmieji elektros generatoriai jau dirba Ukrainoje

Organizacijai „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM) paskelbus akciją „Sušildyk Ukrainą“, jau surinkta bemaž 80 tūkst. eurų, o pirmieji pristatyti įrenginiai humanitarinės pagalbos centruose jau tiekia elektrą, šilumą ir šviesą, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
 „Sušildyk Ukrainą“
„Sušildyk Ukrainą“ / Organizatorių nuotr.

„Vis pasigirsta skeptikų sakančių, kad Lietuva pavargo nuo paramos Ukrainai. Tačiau nuo ko galime pavargti: nuo komfortiško gyvenimo, kai džiaugiamės šiltais ir apšviestais namais, nuo ramaus ir saugaus dangaus, iš kurio ant galvų nekrenta raketos?

Turime ambiciją surinkti lėšų dviem tūkstančiams generatorių, kad į Ukrainą nuo Lietuvos žmonių galėtume nugabenti nors dalelę šilumos ir šviesos“, – sako vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių Edmundas Jakilaitis.

Paramos akcija „Sušildyk Ukrainą“ startavo praėjusios savaitės pabaigoje, o pirmieji generatoriai ir šildytuvai jau pasiekė Lvivo ir Ivano Frankivsko regionų humanitarinės pagalbos centrus.

Viso buvo perduota 20 elektros generatorių, 15 dyzelinių šildytuvų bei pusšimtis akumuliatorinių šviestuvų. Nupirktas ir šiems įrenginiams reikalingas kuras bei tepalai. Didelė dalis siuntinio perduota Lvivo Menų rūmams, kurie nuo karo pradžios ėmėsi humanitarinės pagalbos rinkimo, paskirstymo ir logistikos užtikrinimo į kitus Ukrainos regionus bei tapo didžiausiu humanitarinės pagalbos centru Ukrainos vakaruose.

Visi šie įrenginiai nupirkti už lėšas, kurias anksčiau Lietuvos žmonės ir organizacijos paaukojo „Stiprūs kartu“. Planuojama, kad antrasis siuntinys į Ukrainą išvyks po kelių savaičių.

„Net ir Vakarų Ukrainoje šildymo bei elektros tiekimas daug kur sutrikęs. Milijonai ukrainiečių kenčia šaltį ir tamsą, bet nepasiduoda. Akcija „Sušildyk Ukrainą“ į Lvivo, Moršyno bei Ivano Frankivsko pabėgėlių ir humanitarinės pagalbos centruos atnešė daugiau vilties“, – mintimis po kelionės į Ukrainą dalinosi LNDM direktorius Arūnas Gelūnas.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min