Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva dalyvauja Jungtinių Tautų konferencijoje prieš rasizmą

Šaltinis: 15min
0
A A

Ženevoje (Šveicarija) balandžio 20 dieną prasidėjo Jungtinių Tautų konferencija prieš rasizmą, rasinę diskriminaciją, ksenofobiją ir kitokią netoleranciją. Lietuvai konferencijoje atstovauja Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje, ambasadorius Eduardas Borisovas.

Konferencija siekia įvertinti, kaip įgyvendinami įsipareigojimai kovojant su rasizmu ir susijusiais reiškiniais, kurie buvo išdėstyti 2001 metų Durbano konferencijos Baigiamojoje deklaracijoje ir Veiksmų plane, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Lietuva, suprasdama daugiašalių pastangų svarbą kovoje su rasizmu ir rasine diskriminacija, dalyvauja konferencijoje ir atidžiai stebi derybų dėl baigiamojo dokumento eigą bei pasisako už Europos Sąjungos ginamas vertybes, teigiama pranešime spaudai.

Lietuva laikosi pozicijos, kad visi regionai ir visos rasizmo aukos turi būti traktuojamos vienodai bendroje kovoje su rasizmu. Išraiškos laisvė neturi būti ribojama, prisidengiant religijų šmeižimu, ir holokausto neigimas yra netoleruotinas.

Lietuva pasilieka teisę pasitraukti iš konferencijos, jei į jos baigiamojo dokumento tekstą bus įtrauktos nuostatos, neatitinkančios visuotinai pripažintų žmogaus teisių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min