TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva dalyvaus NATO šalyse rengiamose kasmetinėse krizių valdymo pratybose CMX-11

Karė šaudymo pratybose
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Karė šaudymo pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministro Pirmininko tarnyba kartu su Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Susisiekimo, Energetikos ir kitomis ministerijomis, Lietuvos nuolatine atstovybe prie NATO ir kitomis institucijomis spalio 19–26 dienomis dalyvaus NATO šalyse rengiamose kasmetinėse NATO krizių valdymo pratybose CMX-11 (NATO Crisis Management Exercise 2011).

Pirmą kartą šių pratybų istorijoje bus išbandyti šalių veiksmai ir bendradarbiavimas tuo atveju, jei tektų veikti pagal Vašingtono sutarties 5 straipsnį, įtvirtinantį kolektyvinės gynybos principą, kai šalys narės ginkluoto puolimo prieš bet kurią iš jų atveju ateitų viena kitai į pagalbą. Šių metų scenarijus modeliuos įvykius, kai tariamos grėsmės židinys laipsniškai susiformuoja šiaurinėje euroatlantinės erdvės dalyje ir sukelia potencialią grėsmę NATO šalims ir tarptautinei bendruomenei ne tik tiesioginiais kariniais veiksmais, bet ir galimomis kibernetinėmis bei informacinėmis atakomis.

Lietuva, kaip ir kitos NATO šalys, pratybų metu sieks patikrinti pasirengimą veikti vadinamoje 5-ojo straipsnio situacijoje, taip pat patikrinti esamus nacionalinius sprendimų priėmimo būdus ir procedūras strateginiu politiniu lygmeniu, išbandyti, kaip Lietuvoje veikia NATO atsako į krizes vadove numatytos priemonės. Šių pratybų metu taip pat siekiama didinti nacionalinių institucijų, dalyvaujančių tarptautinių krizių valdyme, ekspertų žinias NATO krizių valdymo srityje. Mokymuose realios karinės pajėgos nebus naudojamos.

Pratybose dalyvaus diplomatai, civiliai ir kariniai atstovai iš visų NATO šalių ir jų atstovybių prie NATO, Aljanso strateginių karinių vadaviečių – Sąjungininkų pajėgų operacijų ir Sąjungininkų pajėgų transformacijos štabų. Jas stebės Jungtinių Tautų, ES, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovai. Kadangi pagal pratybų scenarijų konfliktas vyksta šiaurinėje euroatlantinės erdvės dalyje, pratybose dalyvaus ir NATO nepriklausančių šalių – Suomijos ir Švedijos – atstovai. Pratyboms vadovaus Šiaurės Atlanto Taryba, jų kuratorius – NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.

Nuo 1992 m. septynioliktą kartą rengiamose NATO CMX pratybose Lietuva dalyvaus jau penktą kartą. 2004 metais Lietuva NATO krizių valdymo pratybose dalyvavo stebėtojos teisėmis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pratybos NATO
Parašykite atsiliepimą apie 15min