Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva dėkoja JAV už Baltijos šalių okupacijos ir aneksijos nepripažinimą (nuotraukos)

Vilnius Vašingtono skveras
Alfredo Pliadžio / KAM nuotr. / Vilnius Vašingtono skveras
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje liepos 23 dieną surengtame JAV deklaracijos apie Baltijos valstybių aneksijos nepripažinimą 70–ųjų metinių minėjime Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pareiškė padėką JAV žmonėms už po Antrojo pasaulinio karo vykdytą ilgalaikę neteisėtos Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupacijos ir aneksijos nepripažinimo politiką.

Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad prieš 70 metų, 1940 m. liepos 23 dieną, JAV valstybės sekretorius Sumneris Wellesas pareiškė, kad JAV nepripažins Baltijos valstybių inkorporacijos į Sovietų Sąjungos sudėtį.

„Sunkiausia politikui yra liudyti tiesą. Nes liudyti tiesą paprastai kainuoja labai brangiai. Prieš 70 metų JAV išlaikė tiesios sakymo egzaminą“, – minėjime Vilniaus Vašingtono aikštėje sakė ministras.

Pasak jo, JAV Valstybės Sekretorės Hillary Clinton vizitas į Tbilisį liepos 5 dieną ir jos pasisakymai liudija, kad „JAV nesikeičia, jos vykdo tą pačią demokratijos rėmimo ir tiesos politiką“.

„Šioje komandoje yra ir Lietuvos vyriausybės, kurios visos rėmė vieną paprastą dalyką – teisę į nepriklausomybę, teisę į laisvę ir teisę į sąžinę“, – teigė A.Ažubalis.

Sumnerio Welleso deklaracijos minėjimą surengė Lietuvos Seimas, Krašto apsaugos ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, Vilniaus miesto meras Vilius Navickas, Prezidentas Valdas Adamkus ir kiti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min