Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras: Lietuva dėl dujų tiekimo svarsto keletą variantų, vienas realiausių – prireikus gauti jų iš Latvijos

Dujos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dujos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva svarsto keletą variantų, iš kur gautų dujų, jei dėl Rusijos ir Baltarusijos konflikto nutrūktųjų tiekimas. Energetikos ministras Arvydas Sekmokas pirmadienį sakė, jog situacija „kelia susirūpinimą“, tačiau kol kas jokių aktyvių veiksmų imtis neketinama.

Pasak ministro, dujų slėgis sistemoje šiuo metu įprastas, tačiau Lietuvos specialistai „labai atidžiai“ stebi dujų tiekimą. „Europos Komisija yra informuota apie susidariusią situaciją ir yra numatytos priemonės, jeigu situacija keisis“, – vardino jis, tačiau apie minėtas alternatyvas kalbėjo skurdžiai: „kol turime normalų dujų tiekimą, nelaikome, kad būtų tikslinga juos atskleisti.“

Anot A.Sekmoko, situacija „kelia susirūpinimą“, tačiau kadangi dabar gaunamas dujų kiekis atitinka susitarimus, nemanoma, kad kol kas reikia imtis papildomų veiksmų.

„Yra variantai, kaip Lietuva galėtų toliau apsirūpinti dujomis. Tai yra pati situacija, kaip buvo su Ukrainos krize“, – kalbėjo ministras. Anksčiau metų dėl dujų kainų įsižiebus panašiam konfliktui tarp Rusijos ir Baltarusijos, Lietuva dujų gaudavo iš Latvijos, per nenaudojamą dujotakį.  Apie tai, kad dujomis, kilus būtinybei, greičiausiai būtų apsirūpinama iš Latvijos, pirmadienį pranešė ir „Lietuvos dujos“. A.Sekmokas ir šia tema buvo nekalbus, tepasakė, jog tai „vienas pagrindinių variantų“.

„Yra ilgalaikės sutartys, pagal kurias dujos Lietuvai yra tiekiamos. Tai yra ilgalaikiai susitarimai ir jų nesilaikymas turėtų atitinkamus teisinius vertinimus“,  – tęsė ministras.

A.Sekmokas patvirtino, jog jeigu sutriktų dujų tiekimas Lietuvai, didelė tikimybė, jog dujų negautų ir Kaliningradas, mat jos teka per tą patį vamzdį. „Aš šito nekomentuosiu, yra situacija, į kurias mes reaguosime atitinkamai pagal sutarties nuostatas“,  – sakė ministras. Jis patvirtino, jog situaciją lengvina tai, kad problemų dėl dujų tiekimo kilo vasarą, kai nereikia šildymo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min