Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 19:06

Lietuva – Europos lyderė pagal sergamumą tymais

Tymais sergantis vaikas
Dave Haygarth, Flickr.com / Tymais sergantis vaikas

207 – tiek tymų atvejų Lietuvoje per metus teko milijonui gyventojų. Pagal šį santykinį rodiklį esame lyderiai tarp 30 ES ir Europos ekonominės erdvės valstybių, balandžio mėnesio duomenis skaičiuoja Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Antroje vietoje esanti Slovakija per metus suskaičiavo 150 tymų atvejų, tenkančių milijonui gyventojų, toliau rikiuojasi Bulgarija su 74 atvejais, Rumunija (71 atvejis), Čekija (52,9 atvejo).

Kadangi Lietuvoje tymų protrūkis balandį dar nesibaigė, vėlesniais mėnesiais, tikėtina, reitingų lentelėje „lyderystės“ neprarasime.

Šiemet Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras suskaičiuoja jau 718 tymų atvejų – tai yra 168 atvejais daugiau, nei buvo balandžio pabaigoje. Daugiausiai tymų atvejų fiksuota kovo mėnesį (248) ir balandį (218).

ecdc.europa.eu nuotr./Tymų atvejai Europoje
ecdc.europa.eu nuotr./Tymų atvejai Europoje

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras pastebi, kad balandį visoje Europoje tymų atvejų pradėjo mažėti, o reikšmingesni sergamumo augimai fiksuoti Italijoje, Bulgarijoje ir Slovakijoje.

Per metus 30-yje Europos valstybių tymais susirgo 11795 asmenys, laboratorijoje patvirtinti 77 proc. atvejų.

Absoliučia išraiška daugiausia tymais susirgusių asmenų teko gydyti Italijoje (2138 atvejai), Prancūzijoje (1745), Rumunijoje (1387), Lenkijoje (1052).

Europoje tymai ar su tuo susijusios komplikacijos per metus nusinešė 13 gyvybių.

„Tymai toliau plinta Europoje, kadangi vakcinacijos aprėptis daugelyje šalių nėra optimali. Turėtų būti išlaikomas bent 95 proc. vakcinavimo lygis nuo tymų dvejomis dozėmis“, – rašoma apžvalgoje ir pažymima, kad toks lygmuo pasiektas tik keturiose valstybėse: Vengrijoje, Portugalijoje, Slovakijoje ir Švedijoje.

Komentarai: 24

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min