Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva gali padėti Baltarusijai energetikoje ir suartėti su Europa, sako premjeras

Premjeras Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuva gali padėti Baltarusijai mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos ir suartėti su Europa, sako dviračiu kaimyninę šalį lankantis premjeras Andrius Kubilius.

Lietuvos vyriausybės vadovas pabrėžė, kad bendras istorinis paveldas demonstruoja, jog dabar egzistuojančios sienos tarp kaimynų ateityje gali išnykti.

Po neformalaus susitikimo su kolega Baltarusijos ministru pirmininku Sergejumi Sidorskiu antradienio vakarą A.Kubilius teigė, kad galimybės kartu su Baltarusija plėtoti suskystintų dujų terminalą gali būti nagrinėjamos paraleliai dabartiniams Lietuvos planams įrengti mažesnio pajėgumo terminalą Klaipėdoje vien Lietuvos poreikiams tenkinti.

A.Kubilius pabrėžė, kad Lietuvos Vyriausybės dabar planuojamo terminalo pajėgumas būtų iki 3 mlrd. kubinių metrų per metus, o Baltarusijai reikėtų maždaug tris kartus pajėgesnio terminalo – nuo 8 iki 10 mlrd.

Ministro pirmininko teigimu, preliminarios ekspertų išvados dėl projektų, kuriomis siekiama mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos, turėtų būti aiškios lapkričio mėnesį.

„Baltarusija interesą ir toliau demonstruoja. Pakartojau, kad mes matome galimybę vienu metu plėtoti du lygiagrečius projektus, jie vėliau galėtų ir apsijungti“, – telefonu iš Nesvyžiaus po susitikimo su S.Sidorskiu BNS sakė A.Kubilius, dviračių žygiu pradėjęs savo atostogas.

 Anot premjero, Lietuvos vyriausybė sprendimą dėl mažesnio terminalo priėmė nenorėdama, kad bendrų planų su Baltarusija realizavimas stabdytų Lietuvos planus, tačiau sakė, kad idėja bendradarbiauti su Baltarusija tikrai neatmetama.

„Suvokiame Baltarusijos poreikį ir esame pasiruošę padėti“, – sakė A.Kubilius.Preliminarios ekspertų išvados dėl projektų, kuriomis siekiama mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos, turėtų būti aiškios lapkričio mėnesį.

Lietuvos premjeras pabrėžė, kad lankantis Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei reikšmingose vietose Baltarusijoje, tampa akivaizdu, kad dabartinės politinės ir administracinės sienos egzistuoja tik labai trumpą laiką.

„Aplankius Lydos, Naugarduko pilį, minint Mindaugo ir Gedimino vardus, lankant Myro ir Nesvyžiaus pilis, neatsiejams nuo Radvilų giminės, pajunti gilų istorijos tėkmės pulsą, kuris sako, kad šimtmečius visa erdvė buvo apjungta kultūrinių ir politinių interesų, čia buvo kuriama europinė kultūra“, – sakė A.Kubilius.

„Europinės kultūros paveldas sako paprastą tiesą, kad tai yra Europos dalis. 21 amžiuje turime galimybę tikėtis, kad šis kraštas bus matomas suvienytoje įvairiakultūrėje Europoje“, – pridūrė Vyriausybės vadovas.

Pasak A.Kubiliaus, neformalia diplomatija, kurią simbolizuoja dviračių žygis, bandoma pasiųsti ir politinę žinią, kad egzistuojančių sienų gali nelikti.

„Istorija, mano manymu, yra galingesnis ginklas, negu atsiradusios sienos (...). Verta minti kaimyninės šalies keliais dviračiais, kad padėtume šalia įveikti problemas, kuras ji turi, taip pat susijusias ir su žmogaus teisėmis, demokratija, jos suartėjimu su Europa“, – sakė A.Kubilius, pažymėjęs, kad naujas galimybes atveria ir Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės iniciatyva.

Pasak A.Kubiliaus, su kolega S.Sidorskiu be kitų klausimų jis aptarė ir galimybes plėtoti turizmą. Lietuvos premjeras sakė tikįs, kad ilgai stringantis klausimas dėl paprastesnio pasienyje gyvenančių žmonių judėjimo per sieną gali būti išspręstas šį rudenį. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min