Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir Austrija bendradarbiaus užimtumo politikos srityje

Donatas Jankauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Donatas Jankauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas su Austrijos Respublikos darbo, socialinių reikalų ir vartotojų apsaugos ministru Rudolfu Hundstorferiu šių metų sausio 17 d. pasirašys bendradarbiavimo užimtumo srityje sutartį. Dirbdamos kartu darbo rinkos, darbo teisių užtikrinimo bei vyrų ir moterų lygių galimybių srityse šalys galės efektyviau spręsti užimtumo problemas bei užtikrinti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų tinkamą įsisavinimą.

Siekiama, kad Lietuvos ir Austrijos už užimtumo politiką atsakingos ministerijos galėtų aktyviau keistis informacija, tyrimų duomenimis bei rengti mokomuosius renginius ir ekspertų tarpusavio konsultacijas. Be to, šalių bendra pozicija ES teisės aktų kūrimo procese būtų svaresnė nei kiekvienos šalies atskirai.

Sutartis bus pasirašyta Vengrijoje, kur ministrai dalyvaus neformaliame už užimtumą atsakingų ministrų susitikime.

Susitikimo metu ministrai dalyvaus trijose darbo grupėse, nukreiptose į užimtumo problemų sprendimą: jaunimo nedarbą, darbo vietų kūrimo skatinimą bei regioninių darbo rinkos skirtumų mažinimą. Ministrams dalinantis patirtimi, įgyta kovoje su nedarbu, atsiras galimybė pasisemti gerosios kitų šalių praktikos.

„Mūsų taikomos priemonės nedarbo mažinimo srityje duoda vaisių, tačiau derlius dar nėra gausus, todėl reikia ieškoti naujų, dar Lietuvoje netaikytų priemonių, kaip mažinti nedarbą. Turiu vilties, jog susitikime išgirsime ne tik apie jas, tačiau ir jų privalumus bei trūkumus, o naudingiausias galėsime adaptuoti mūsų šalies situacijai“, – kalbėjo D. Jankauskas.

Atkreiptinas dėmesys, jog susitikime nagrinėjamų problemų sprendimas turės tiesioginę įtaką dviejų glaudžiai susijusių strategijos „Europa 2020“ tikslų sėkmingam įgyvendinimui. Tai užimtumo skatinimas ir skurdo lygio mažinimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min