Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir JAV bendradarbiaus kovoje su „šešėliu“

Šešėlinė ekonomika
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Šešėlinė ekonomika
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį finansų ministras Rimantas Šadžius ir JAV ambasadorė Lietuvoje p. Deborah McCarthy pasirašė Užsienio sąskaitoms taikomų mokestinių prievolių vykdymo akto įgyvendinimo (toliau – IGA) susitarimą.

Finansų ministro Rimanto Šadžiaus teigimu – „šis susitarimas akivaizdžiai parodo, kad šiuo metu Seime svarstomi Mokesčių administravimo pakeitimai, leisiantys operatyviai identifikuoti mokesčių nemokėjimo rizikas, kontroliuoti turto ir pajamų šaltinių pagrįstumą, apmokestinti nedeklaruotas pajamas, tarp jų – ir gautas iš neteisėtos „šešėlinės“ veiklos, nustatyti užsienio asmenų mokestines prievoles, yra būtini ir visiškai atitinka tarptautiniu mastu pripažintus standartinius tokios teikiamos informacijos rinkinius“.

„Tai simbolinis, bet labai svarbus žingsnis, parodantis abiejų šalių rimtus ketinimus siekiant pažaboti „šešėlį“ ir mokesčių vengimą.“ – po pasirašymo ceremonijos sakė finansų ministras.

IGA susitarimas yra pagrįstas abipusiško bendradarbiavimo principu, todėl jį pasirašius Lietuvos mokesčių administratorius ne tik teiks informaciją JAV mokesčių administracijai bet ir periodiškai (kasmet) gaus mokesčių apskaičiavimo ir deklaravimo teisingumui patikrinti svarbią informaciją apie atitinkamas JAV finansų įstaigų Lietuvos mokesčių mokėtojams išmokėtas arba JAV finansų įstaigose kaupiamas pinigų sumas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min