Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir JAV pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje

Rašiklis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Rašiklis
Šaltinis: 15min
0
A A

LR švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir JAV ambasadorius Lietuvoje John Cloud (Džonas Klaudas) pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje. Dvišalis susitarimas leis Lietuvos ir JAV tyrėjams efektyviau dalyvauti bendruose mokslinių tyrimų projektuose ir skatins dvišalį mokslininkų bendradarbiavimą ir jų mobilumą.

Susitarimas padės teisinį pagrindą bendradarbiavimui, kuris galėtų paspartinti pažangą siekiant bendrų mokslo ir technologijų tikslų, remti viešų ir privačių mokslinių tyrimų institucijų ir pramonės partnerystę ir naujas mokslo iniciatyvas, teigiama išplatintame pranešime.

„Pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį švietimo ir mokslo ministras pabrėžė, kad darydama mokslo ir studijų reformą Lietuva siekia efektyviau koordinuoti mokslo ir inovacijų politiką ir sustiprinti mokslo potencialą. „Susitarimas dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje su pasaulyje lyderiaujančia valstybe šiandien yra ypač svarbus Lietuvai, – sakė G. Steponavičius. – Tikiuosi, kad artimiausioje ateityje abiejų šalių mokslininkai konkrečiomis iniciatyvomis ir darbais įrodys šio susitarimo svarbą bei jo pridėtinę vertę.“

„Džiaugiuosi turėdamas galimybę JAV Vyriausybės vardu pasirašyti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo sutartį. Ši sutartis parodo, kokie stiprūs ryšiai jungia mūsų šalis ir atveria duris dar glaudesniam bendradarbiavimui labai svarbioje mokslo ir technologijų srityje, – sakė JAV ambasadorius Lietuvoje. – Mūsų dvišalis bendradarbiavimas bus naudingas ne tik Lietuvai ir JAV, bet ir visam mokslo pasauliui apskritai.“

Dvišaliu Lietuvos ir JAV vyriausybių susitarimu siekiama suaktyvinti bendrus mokslinių tyrimų projektus, rengiant mokslinius seminarus, konferencijas ir simpoziumus, keičiantis moksline ir technologine informacija bei dokumentais bendradarbiavimo veiklos srityse, vykdant mokslininkų, specialistų ir tyrėjų mainus, keičiantis arba dalijantis įranga ar medžiagomis, kuriant mokslinių tyrimų tinklus ir kitas bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje formas. Susitarimu siekiama sudaryti palankias sąlygas tyrėjams atvykti ir išvykti, įsivežti ir išvežti įrangą, gauti informaciją, duomenų.

Susitarimas atveria kelią dvišaliam bendradarbiavimui tokiose srityse, kaip mokslu pagrįstų sprendimų priėmimas, biotechnologija, medžiagotyra, nanotechnologija, aplinkos ir biologinės įvairovės apsauga, jūrų mokslai, energetika, kosmosas, pasaulio išteklių valdymas, darnus vystymasis, inžinerija, saugumo moksliniai tyrimai, ŽIV/AIDS ir kiti sveikatos klausimai bei mokslinis ir technologinis švietimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min