Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir kitos Baltijos šalys įsilieja į Šiaurės šalių gynybinį bendradarbiavimą

Baltijos saugumo pajėgų vadai
Nuotr. vyr. srž. Eugenijaus Žygaičio. / Baltijos saugumo pajėgų vadai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalio 16 d. Norvegijos sostinėje Osle vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos politikos direktorių susitikime oficialiai patvirtina, kad nuo šiol Baltijos šalims atveriami Šiaurės šalių gynybinio bendradarbiavimo (angl. santr. NORDEFCO) formatu vykdomi projektai.

„Tai didelis žingsnis stiprinant regioninį bendradarbiavimą. Mūsų prisijungimas prie konkrečių NORDEFCO projektų leis taupyti pinigus ir efektyviai kurti naujus pajėgumus“, –  pabrėžė susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis.  Kokiuose konkrečiai projektuose dalyvaus Lietuva, turi būti apsispręsti iki lapkričio 12 d. vyksiančio Šiaurės-Baltijos šalių gynybos ministro susitikimo.

Gynybos politikos direktoriai sutarė toliau plėtoti Šiaurės ir Baltijos šalių pajėgumų stiprinimo (angl. capacity building) iniciatyvą. Jos tikslas – turėti parengtų gynybos ir karinio planavimo specialistų grupes. Šios grupės prireikus galėtų būti panaudotos rengiant ir patariant kitų šalių karinėms institucijoms įgyvendinant reformas ir užtikrinant efektyvų ginkluotųjų pajėgų valdymą.

Šios grupės prireikus galėtų būti panaudotos rengiant ir patariant kitų šalių karinėms institucijoms įgyvendinant reformas ir užtikrinant efektyvų ginkluotųjų pajėgų valdymą.

„Ukraina ar Gruzija yra tos šalys, kurioms reikalinga skubi mūsų pagalba, todėl pasiūliau savo kolegoms pagalvoti apie mūsų regionų specialistų platesnį panaudojimą šiose šalyse,“ – sakė V.  Urbelis.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarta saugumo situacija Baltijos regione, Ukrainoje, tartasi dėl tolimesnio bendradarbiavimo operacijų rajonuose ir Šiaurės kovinės grupės panaudojimo 2015 metais.

Šalys pabrėžė, kad reikia praktiškai įgyvendinti NATO viršūnių susitikimo  Velse metu priimtus sprendimus stiprinant NATO rytinių sienų saugumą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min