Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir Latvija svarstys bendrų diplomatinių atstovybių užsienyje galimybę

Maris Riekstinis ir Audronius Ažubalis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Maris Riekstinis ir Audronius Ažubalis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijų ekspertai artimiausioje ateityje svarstys bendrų diplomatinių misijų užsienyje įkūrimo galimybę, pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Maris Riekstinis trečiadienį po susitikimo Rygoje su kolega iš Lietuvos Audroniumi Ažubaliu.

Anot M.Riekstinio, su Lietuvos užsienio reikalų ministru jis aptarė dvišalio diplomatinio bendradarbiavimo galimybes ir susitarė per kelis artimiausius mėnesius atlikti finansinius skaičiavimus bei įvertinti galimybę steigti bendras ambasadas.

Šiemet Egipte pradėjusi veikti bendra Latvijos ir Estijos diplomatinė atstovybė yra geras tokio bendradarbiavimo pavyzdys, sakė Latvijos URM vadovas.

Sprendimas dėl bendrų ambasadų steigimo turėtų būti priimtas pavasarį, sakė Latvijos diplomatijos vadovas.Ministrų susitikime taip pat buvo kalbėta apie galimybę kreiptis į Estiją su pasiūlymu organizuoti ir trišales diplomatines misijas užsienyje.

Vis dėlto M.Riekstinis kol kas nenurodė šalių, kuriose galima būtų steigti tokias bendras trišales ambasadas. Spaudos atstovams jis sakė aptaręs šią idėją su A.Ažubaliu, tačiau pridūrė, kad kalbėti apie konkrečias šalis, negavus ekspertų išvadų, dar anksti.

Sprendimas dėl bendrų ambasadų steigimo turėtų būti priimtas pavasarį, sakė Latvijos diplomatijos vadovas.

A.Ažubalis taip pat teigiamai įvertino tokį planą ir pareiškė, kad Lietuva turi teigiamos patirties organizuojant bendras ambasadas su Šiaurės valstybėmis.

Susitikime Latvijos ir Lietuvos ministrai taip pat aptarė šalių bendradarbiavimą ES ir NATO. Jie sutarė, kad abi šalys yra suinteresuotos, jog Lietuvai ir Latvijai būtų tinkamai atstovaujama būsimose ES diplomatijos tarnybose.

„Be atstovavimo šaliai Europos Komisijoje, atskirų šalių diplomatai taip pat turėtų dirbti ir ES užsienio tarnybose“, – sakė A.Ažubalis.

Dėl NATO strategijos koncepcijos, tai, kaip buvo pažymėta, abi kaimyninės šalys užima panašią poziciją kolektyvinės gynybos klausimu.

Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Teikmanis pasiūlė Latvijai su kaimyninėmis valstybėmis organizuoti bendras ambasadas tose valstybėse, kuriose Latvija neturi savo diplomatinių atstovybių.

Ši idėja buvo įgyvendinta Egipte, kur metų pradžioje buvo atidaryta Latvijos ir Estijos ambasada.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min