Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir Lenkija pasirašys ketinimų protokolą dėl bendro karinio vieneto įkūrimo

Kadras iš sutiktuvių
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvos kariai.
Šaltinis: BNS
0
A A

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė šeštadienį Ščecine susitikusi su Lenkijos gynybos ministru Bogdanu Klichu sutarė, kad dar šį rudenį pasirašys ketinimų protokolą, numatantį kurti bendrą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą, kuri pilną operacinį pajėgumą pasieks 2013 m.

Susitikime su B.Klichu buvo apsikeista nuomonėmis dėl JAV sprendimo nedislokuoti Rytų Europoje priešraketinės sistemos elementų tokio pobūdžio, koks buvo planuotas anksčiau. Ministrai atkreipė dėmesį, kad priešraketinės sistemos kūrimas nenutrūksta, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Su Lenkijos gynybos ministru taip pat kalbėta apie ES kovines grupes, pasikeista nuomonėmis dėl kaimynystėje vykstančių Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad 2009“.

Ščecine R.Juknevičienė susitiko ir su Danijos gynybos ministru Sorenu Gade, kuriam padėkojo už Danijos dalyvavimą Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje ir pakvietė bendradarbiauti civiliniuose projektuose.

Taip pat ministrė padėkojo už pagalbą Baltijos batalionui, besirengiančiam budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose nuo 2010 m. Danija yra sutikusi pagal galimybes pagelbėti dėl strateginio bataliono pergabenimo jūra. Ministrė R.Juknevičienė pabrėžė, kad dvišalis karinis bendradarbiavimas su Danija yra vienas sėkmingiausių Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo pavyzdžių.

S.Gade patikino, kad jo šalis ir toliau aktyviai dalyvaus NATO regioninėje oro erdvės patruliavimo misijoje Baltijos šalyse. Ministrai aptarė Estijoje, Tartu įsikūrusio Baltijos gynybos koledžo raidą.
Susitikimuose krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė išreiškė užuojautą dėl Afganistane žuvusio Danijos kario, taip pat dėl 12 šachtoje žuvusių Lenkijos angliakasių.

Dvišaliai susitikimai vyko minint NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso dešimtmetį. Korpusas įsteigtas trijų šalių – Danijos, Lenkijos ir Vokietijos, ir geografiškai yra artimiausia Lietuvai NATO vadavietė. Lietuva į korpuso štabą yra delegavusi keturis karininkus. Šiam korpusui taip pat yra priskirta ir Danijos divizija, su kuria glaudžiai bendradarbiauja Lietuvos kariuomenės motorizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min