Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 1d. 11:59

Lietuva ir Makedonija stiprins dvišalį ir tarptautinį bendradarbiavimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makedonijos Respublikos Prezidentu Gjorge Ivanovu
LR prezidentūros/Džojos Barysaitės nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makedonijos Respublikos Prezidentu Gjorge Ivanovu

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makedonijos Respublikos prezidentu Gjorge'u Ivanovu ir aptarė galimybes bendradarbiauti ekonomikos, žemės ūkio, kultūros ir mokslo srityse, ES ir NATO integracijos procesą. Abiejų šalių vadovai sutarė stiprinti tarpvalstybinius santykius ir išnaudoti visas dvišalio bei tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Susitikimo metu prezidentūroje Lietuvos ir Makedonijos kultūros ministerijų atstovai pasirašė dvišalę sutartį dėl bendradarbiavimo stiprinimo kultūros srityje.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva remia Makedonijos tikslą tapti ES ir NATO nare. Prezidentės teigimu, Lietuva taip pat remia Makedonijos ir Graikijos dialogą ieškant sutarimo dėl Makedonijos valstybės pavadinimo ir palaikys abiem pusėms priimtiną sprendimą.

„Šiandien minėdami aštuntąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metines, mes nuoširdžiai remiame Jūsų siekius ir esame pasirengę padėti. Ten kur galės Lietuva visados Makedonijai išties pagalbos ranką. Makedonijos pažanga yra tiesiausias kelias suartėti su Europa ir tapti NATO nare", – sakė prezidentė.

Aptariant dvišalius santykius, šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir Makedonija turi platų potencialą juos gilinti įvairiose srityse. Perspektyvios bendradarbiavimo sritys yra verslas, prekyba, žemės ūkis, mokslas ir studijos. Šį mėnesį tarptautinėje žemės ūkio produkcijos parodoje „AgroBalt“ pirmąkart dalyvaus ir Makedonijos atstovai. Parodos metu bus pasirašytas dvišalis žemės ūkio ministerijų protokolas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje ir susijusiuose sektoriuose.

Tai yra pirmasis Lietuvos ir Makedonijos valstybių vadovų susitikimas po 12 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min