Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2011 11 10

Lietuva ir Rusija susitarė dėl žvejybos kvotų 2012 metams

Kitais metais Rusijos Kaliningrado srities ir Lietuvos pasienyje esančiose Kuršių mariose bei Vištyčio ežere Lietuvos žvejai galės sugauti perpus mažiau žuvų nei Rusijos žvejai. Kvotos 2012-aisiais bus maždaug tokios pat, kaip ir šiemet bei pernai.
Žvejyba
Žvejyba / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Lapkričio 3 dieną Kaliningrade vykusioje 12-ojoje Lietuvos ir Rusijos žuvininkystės komisijos sesijoje aptarta žuvų išteklių Kuršių mariose ir Vištyčio ežere būklė, patvirtintos žvejybos šiuose vandens telkiniuose kvotos 2012 metams. Rusijos žvejai galės sugauti 2,4 tūkst. tonų žuvies, o Lietuvos – 1,2–1,3 tūkst. tonų, rašo dienraštis „Vakarų ekspresas“.

Lietuvos delegacijai vadovavęs Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento direktorius Darius Nienius sako, kad kvotos skirtos, atsižvelgiant į mokslininkų skaičiavimus, žuvų nerštavietes, jų maitinimosi vietas. Lietuvos žvejams kvota mažesnė, atsižvelgiant į proporcijas, nes maždaug du trečdaliai Kuršių marių ploto priklauso Rusijai ir tik vienas – Lietuvai.

Vištyčio ežere Lietuvai priklauso gerokai mažesnė dalis ploto nei Rusijai – apie ketvirtadalis ar penktadalis. Tačiau Kuršių mariose lietuviai žvejoja gana intensyviai.

Pagrindinės komercinės kvotuojamos žuvų rūšys Kuršių mariose ir Vištyčio ežere – sterkai, karšiai ir stintos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius