Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir Suomija nori gyventi šalia europietiškos Rusijos

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministru Alexanderiu Stubbu. Susitikimo metu buvo pažymėta, kad intensyvus Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas yra ne tik labai naudingas pačioms šalims, bet ir kuria pasitikėjimo bei darnaus vystymosi klimatą visame Baltijos jūros regione.

„Europos Sąjunga nėra 27 atskiros, nepriklausomos ir konkuruojančios valstybės. Veikdami išvien daug daugiau pasieksime gindami visų europiečių interesus“, – sakė Suomijos užsienio reikalų ministras.

Pokalbio metu nemaža dėmesio buvo skirta kintančiai padėčiai Rusijoje aptarti. Pokalbio dalyviai sutarė, kad europietiška Rusija yra ir Europos, ir pačios Rusijos interesas. „Dabartinę Rusiją galime palyginti su savo metu imperijų netekusiomis Didžiąja Britanija ar Prancūzija. Postimperinio mąstymo atsikratymas visose visuomenėse užtrunka nemaža laiko“ – sakė Premjeras A.Kubilius.

Suomijos užsienio reikalų ministras papasakojo Premjerui, kad dabartinis sunkmetis Suomijoje sutinkamas palyginti ramiai, nes šalis yra išgyvenusi panašią situaciją prieš maždaug 15 metų. Tik šį kartą dėl globalaus krizės poveikio sunkiau pasakyti, kada ji baigsis. Tarptautinė bendruomenė laukia gerų žinių iš šią savaitę vyksiančio G-20 viršūnių susitikimo.

Atsakydamas į klausimą apie pasaulio finansinės ir ekonominės krizės poveikį Lietuvai, premjeras A.Kubilius pajuokavo, kad sunkmetis gali padaryti tai, ką sunkiai sekėsi nuveikti įvairioms Vyriausybėms – sumažinti infliaciją Lietuvoje iki Mastrichto kriterijų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rusija Suomija
Parašykite atsiliepimą apie 15min