Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 21d. 11:04

Lietuva išrinkta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos nare

JT
„Scanpix“ nuotr. / JT

Jungtinių Tautų (JT) Ekonomikos ir socialinių reikalų taryboje (ECOSOC) Niujorke antradienį, balandžio 20 d., vykusiuose rinkimuose į JT Narkotinių medžiagų komisiją (angl. Commission on Narcotic Drugs, CND), Lietuva buvo išrikta 2022-2025 metų kadencijai. Į 3 Rytų Europos šalių grupės vietas be Lietuvos kandidatavo Rusija, Slovėnija, Kroatija, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kartu su Lietuva (surinko 40 balsų) į šią Komisiją iš Rytų Europos šalių grupės išrinktos Slovėnija (48 balsai) ir Rusija (35 balsai).

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorius dr. Renaldas Čiužas džiaugėsi, kad visus metus trukusį Departamento inicijuoto kandidatavimo kampanijos veiklų maratoną galiausiai vainikavo puikios žinios iš Niujorko.

„Pirmiausiai nuoširdžiai dėkoju savo komandos nariams, Lietuvos nuolatinei misijai Jungtinėse Tautose, t. y. gerb. ambasadorei Audrai Plepytei ir jos komandai Niujorke, Užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų kolegoms, be kurių įsitraukimo ši kandidatavimo kampanija ir šis džiugus rezultatas nebūtų pasiektas. Vienas etapas užsibaigė, tad dabar keliame sau uždavinį sutelkti narkotikų srityje veikiančias institucijas ir suinteresuotus subjektus, kad tinkamai pasiruoštume Lietuvos atstovavimui Komisijoje, ir Lietuva sėkmingai vykdytų Komisijos nario pareigas per kadencijos laikotarpį“, – kalbėjo direktorius.

Komisija yra viena kertinių JT sistemos agentūrų, veikiančių pagal 1961 m. Bendroji narkotinių medžiagų konvenciją, pataisytą pagal 1972 m. protokolą, 1971 m. Psichotropinių medžiagų konvenciją, 1988 m. Jungtinių Tautų Organizacijos konvenciją dėl kovos su neteisėta narkotinių priemonių ir psichotropinių medžiagų apyvarta, kurios yra laikomos pagrindiniais tarptautinės narkotikų kontrolės sistemos dokumentais. Jos sesijos laikomos svarbiausiu pasauliniu forumu narkotikų pasiūlos ir paklausos mažinimo politikai ir tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimams aptarti.

Todėl Lietuvai teko svarbi užduotis skleisti Europos Sąjungos (ES) vertybes šiame forume ir prisidėti prie pasaulinės narkotikų politikos formavimo. Komisiją sudaro 53 nariai, renkami ketverių metų kadencijai, pagal regioninėms grupėms skirtą renkamų vietų skaičių. Rytų Europos šalių regioninė grupė, kuriai priklauso Lietuva, Komisijoje turi 6 renkamas vietas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min