Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva įstojo į Jungtinių Tautų tarpininkavimo draugų grupę

Jungtinių Tautų Organizacija
„Scanpix“ nuotr. / Jungtinių Tautų Organizacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva vasario 1 dieną prisijungė prie Jungtinių Tautų (JT) Tarpininkavimo draugų grupės (Group of Friends of Mediation), kurios tikslas – didinti susidomėjimą tarpininkavimu, aktyviau išnaudoti jo teikiamas galimybes ir telkti paramą JT tarpininkavimui siekiant taikaus konfliktų sprendimo.

Grupei vadovauja Suomija ir Turkija, ją šiuo metu sudaro 28 JT valstybės narės ir 7 regioninės organizacijos.

2011 m. birželio mėnesį grupės pastangomis JT Generalinė asamblėja priėmė rezoliuciją Nr. 65/283 „Tarpininkavimo vaidmens stiprinimas taikiai reguliuojant ginčus, vykdant konfliktų prevenciją ir sprendžiant konfliktus“, kurioje apibendrintos tarpininkavimą reglamentuojančios nuostatos, sustiprinama parama tarpininkavimo veiklai ir visų suinteresuotų šalių dalyvavimas.

Lietuva tapo viena iš rezoliucijos sponsorių ir patvirtino pripažįstanti tarpininkavimą būtinu tarptautinės taikos ir saugumo palaikymo įrankiu.

Rezoliucijoje pabrėžiama tarptautinių, regioninių ir subregioninių organizacijų bendradarbiavimo tarpusavyje bei su JT ir su pilietine visuomene svarba.

Konfliktų prevencija ir sprendimas buvo vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 m. prioritetų. 2011 m. gruodžio 7 d. ESBO Ministrų taryba Vilniuje priėmė sprendimą dėl ESBO išankstinio įspėjimo pajėgumų stiprinimo, galimybių imtis išankstinių veiksmų, palengvinti dialogą ir teikti tarpininkavimo paramą bei imtis atkūrimo po konfliktų.

Dalyvavimas JT grupės veikloje suteiks progą tęsti Lietuvos veiklą šioje srityje ir pritaikyti jau įgytą patirtį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min