Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 8d. 11:33

Lietuva nebepatraukli nei Europos, nei Lietuvos jaunimui

Pilies gatvė Vilniuje
Gedimino Savickio nuotr. / Pilies gatvė Vilniuje

Per paskutinius metus gerokai sumažėjo į Lietuvą atskrendančių jaunų žmonių, ypač vyrų, skaičius ir padidėjo iš Lietuvos išskrendančių jaunų merginų srautas. Šias tendencijas pastebėjo portalą administruojanti kelionių agentūra „BPC Travel“.

Agentūros išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Iš 2009–2010 metų bilietų rezervacijų matyti, kad atvykstančių jaunų vaikinų iš Milano, Romos, Berlyno, Londono, Amsterdamo, Helsinkio ir Stokholmo skaičius 2010 metais sumažėjo 64 proc., palyginti su 2008 metais.

Be to, 39 proc. proc. išaugo jaunų merginų, išskrendančių iš Lietuvos Londono, Amsterdamo, Berlyno, Milano kryptimis.

Be to, 39 proc. proc. išaugo jaunų merginų, išskrendančių iš Lietuvos Londono, Amsterdamo, Berlyno, Milano kryptimis.

„Tokie duomenys leidžia daryti išvadą, kad jauniems vakarų europiečiams ir skandinavams Lietuva nebeatrodo tokia patraukli vieta praleisti atostogoms ar bent savaitgaliui. Žinoma, pagrindinė priežastis – tiesioginių skrydžių trūkumas“, – sakė kelionių agentūros „BPC Travel“ vadovas Gvidas Aukštuolis.

Jo teigimu, Europos jaunimo srautai, kurie buvo nukrypę į Vilnių 2006–2008 metais, gana greitai persikėlė į kitas Europos šalių sostines, kurias patogiau pasiekti. Tą liudija ir iš Lietuvos išvykstančių jaunų žmonių, ypač merginų, srauto didėjimas.

„Net ir trūkstant tiesioginių skrydžių į Europą bei ūgtelėjus skrydžių kainoms, iš mūsų šalies išvykstančių jaunų žmonių srautas didėja, palyginti su ankstesniais. Tai, žinoma, nieko gero nežada mūsų valstybės vidaus rinkai, nes akivaizdu, kad Lietuva nesugebėjo pritraukti ne tik užsienio turistų, tačiau ir mūsų jauni žmonės išvyksta pramogauti svetur. Taigi su šiais srautais iškeliauja ir pinigai“, – teigia Gvidas Aukštuolis.

„BPC Travel“ vadovo teigimu, Lietuvai, kaip turistų traukos objektui, dėmesio galima būtų tikėtis Europos krepšinio čempionato periodu – jis turėtų pritraukti į šalį ne tik sporto aistruolius, bet ir kitus turistus, susidomėjusius čempionatą organizuojančia šalimi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min