Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva nori, kad Baltarusija judėtų Europos ir NATO link, o ne taptų imperijos dalimi, sako R.Juknevičienė

Rasa Juknevičienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rasa Juknevičienė.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigia, jog Lietuva norėtų labiau atsigręžtų į Europą ir NATO, o ne taptų imperijos dalimi.

R.Jukneviečienė radijo stočiai „Europos radijas Baltarusijai“ teigė dalyvavusi protesto veiksmuose prieš Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, tačiau pažymėjo, kad bendradarbiauti reikia ne tik su jo oponentais. Pasak ministrės, Baltarusija nėra vienintelė diktatoriška valstybė Rytuose.

„Jei pažiūrėsime į Rytus pamatysi daug tokių šalių. Net ir Rusija negali vadintis demokratine šalimi, ten yra daug su demokratija susijusių problemų. Todėl Lietuvai yra labai svarbu, kad Baltarusija neišnyktų iš Europos žemėlapio, netaptų imperijos dalimi“, – kalbėjo R.Juknevičienė.

Ji pažymėjo, kad Rusijos ir Baltarusijos integracija gynybos srityje yra labai stipri, tuo tarpu Lietuva norėtų, kad Minskas plėstų karinį bendradarbiavimą su vakarinėmis kaimynėmis.

„Mes norėtume, kad Baltarusija labiau atsigręžtų į Vakarus, į NATO. Kaip politikė ir krašto apsaugos ministrė aš esu įsitikinusi, kad mes turėtume bendradarbiauti ne tik su opozicija, tačiau užmegzti ryšius, kurie pakeistų situaciją ateityje“, – sakė R.Juknevičienė.

„Pavyzdžiui, Baltarusijos kariškiai mokosi anglų kalbos mūsų Karo akademijoje. Ar tai bendradarbiavimas su režimu? Tam tikra prasme, taip. Tačiau kuo daugiau jūsų kariškių sužinos, kad NATO narė Lietuva nėra jų priešė ir nėra reikalo rengti prieš Lietuvą ir Lenkiją nukreiptų tokių didelių Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų kaip „Vakarai 2009“, tuo geriau“, – dėstė Krašto apsaugos ministerijos vadovė.

Ji sakė, kad tarp Lietuvos ir Baltarusijos nėra glaudaus bendradarbiavimo gynybos srityje, tačiau tikėjosi, kad ateityje situacija pasikeis.

„Išduosiu karinę paslaptį: gavau laišką, kad spalį Lietuvoje apsilankys jūsų gynybos ministras. Gal tai paskatins bendradarbiavimą tarp mūsų šalių“, – kalbėjo R.Juknevičienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min