Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva padeda stiprinti Goro provincijos teisėsaugos institucijas

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane sausio 18 dieną prasidėjo provincijos teisėsaugos sistemos darbuotojų kvalifikacijos kėlimo kursai. Kursuose Goro provincijos prokurorai ir teisėjai tobulins savo žinias ikiteisminio tyrimo, tarptautinės teisės, kriminalistikos, teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo ir kitose srityse. Šie kursai skirti jau pažengusiems klausytojams.

„Džiaugiuosi, kad tarptautinė bendruomenė supranta, kaip svarbu stiprinti teisėsaugos institucijas ir gerinti jų darbo kokybę mūsų provincijoje. Tikiuosi, kad tokie mokymai vyks ir ateityje, suteikdami mums galimybę tobulėti“, – sveikindamas kursų klausytojus, sakė Goro provincijos generalinis prokuroras Abdulas Azizas Samadi.

Kursus Goro provincijos teisėsaugos institucijų atstovams organizuoja Afganistane veikianti Jungtinių Tautų narkotikų ir nusikaltimų prevencijos organizacija (UNODC) ir Tarptautinė migracijos organizacija. Jie finansuojami iš Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai bei iš Europos Komisijos lėšų.

Kursai vyksta keliais etapais. Pirmasis etapas – bazinių žinių kursai, kurie buvo rengiami 2008 metų liepos-rugpjūčio mėnesiais. Juose dalyvavo per pusšimtį klausytojų, tarp jų – Goro teismų, prokuratūros, policijos, kalėjimo administracijos darbuotojai, advokatai. Dešimt sėkmingiausiai bazinius kursus baigusių klausytojų buvo pakviesti į aukštesnio lygio kursus Kabule.

„Mokymų nauda yra akivaizdi. Pavyzdžiui, anksčiau advokatas buvo suvokiamas kaip nusikaltėlių gynėjas, nepageidaujamas asmuo teisėsaugos institucijose, kuriam net nebuvo leidžiama susipažinti su bylos medžiaga. Dabar advokatas imamas suvokti kaip būtina teisminio proceso dalis,“ – sakė mokymų kuratorius, UNODC projektų koordinatorius, Nasratas Nasratullahas.

Goro provincijos teisėsaugos institucijų darbuotojų mokymai – tai tik viena Goro provincijos teisingumo sektoriaus stiprinimo programos dalių. Be mokymų teisėsaugos darbuotojams, vykdomi ir Goro teisėsaugos institucijų infrastruktūros gerinimo projektai. 2008 metų rugsėjį pradėta naujo Generalinės prokuratūros pastato statyba, taip pat rekonstruojamas Apeliacinio teismo pastatas. Ateityje taip pat planuojami teisėsaugos sistemos administracijos darbuotojų kvalifikacijos kėlimo kursai, kuriuose administracijos darbuotojai bus mokomi vadybos, teisės pagrindų, kompiuterinio raštingumo, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Nuo 2005 metų Afganistano Goro provincijoje veikia Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG) ir Lietuvos specialioji misija. Jsos padeda atkurti Goro provincijos valdžią, policiją ir teisingumo sistemą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min