15min be reklamos
2022 11 16, 08:54

Lietuva Pasaulinio talentų konkurencingumo indekso reitinge – 32-oje vietoje

Lietuva Pasaulinio talentų konkurencingumo indekso reitinge šiemet, kaip ir pernai, buvo 32-oje vietoje iš 133 valstybių, rodo verslo mokyklos „Insead“ skelbiamas reitingas apie šalių gebėjimą pritraukti ir išlaikyti kvalifikuotą darbo jėgą.
Verslas
Verslas / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Talentas Lyderystė

Iš Baltijos šalių Lietuva šiemet, kaip ir pernai, buvo žemiausioje pozicijoje. Estija šiemet iš 22 vietos pakilo į 20-ąją, o Latvija išlaikė 31-ąją poziciją.

Lietuvos vietą reitinge smukdė galimybių susirasti kvalifikuotų darbuotojų rodiklis – pagal jį šalis buvo 130 vietoje ir aplenkė tik Angolą, Indiją bei Mongoliją. Pagal švietimo sistemos svarbą ekonomikai Lietuva buvo 82 vietoje, pagal galimybes įsidarbinti – 73 vietoje.

Teigiamai Lietuva išsiskyrė pagal moterų lyderystės galimybes ir šioje kategorijoje užėmė šeštą vietą.

Šalys vertinamos pagal jų gebėjimą įgalinti, pritraukti, auginti ir išlaikyti talentus, profesinius ir techninius įgūdžius bei pasaulinių žinių įgūdžius.

Pirmoje vietoje šiemet yra Šveicarija, toliau rikiuojasi Singapūras ir Danija.

Pasaulinių miestų talentų konkurencingumo indekse Vilnius buvo 63-čias iš 175 miestų. Pernai jis buvo 70 vietoje iš 117 miestų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min