Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 31d. 15:46 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 31d. 16:02

Lietuva paviešino baltarusių „juodąjį sąrašą“, jame – A.Lukašenka, jo sūnus, KGB ir kiti vadai

Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/AP nuotr. / Aliaksandras Lukašenka

Migracijos departamento svetainėje pirmadienį popiet buvo paskelbtas sąrašas Baltarusijos pareigūnų, kuriems artimiausius penkerius metus uždrausta patekti į Lietuvą. Į jį pateko ilgametis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ir kiti baltarusių režimo pareigūnai.

Sąraše iš viso yra 30 asmenų. Šios sankcijos suderintos su Latvija ir Estija.

Į Lietuvą uždrausta atvykti prezidentui A.Lukašenkai, jo administracijos vadovui Igoriui Sergejenkai, prezidento sūnui Viktorui, rinkimų komisijos pirmininkei Lidijai Jermošinai, kitiems jos nariams.

„Scanpix“ nuotr./Aleksandras Lukašenka – Baltarusijos olimpinio komiteto prezidentas, jo sūnus Viktoras Lukašenka (dešinėje) – pirmasis viceprezidentas.
„Scanpix“ nuotr./Aleksandras Lukašenka – Baltarusijos olimpinio komiteto prezidentas, jo sūnus Viktoras Lukašenka (dešinėje) – pirmasis viceprezidentas.

Į sąrašą taip pat įtraukti šalies generalinis prokuroras Aleksandras Konyukas, Tyrimų komiteto pirmininkas Ivanas Noskevičius, Valstybės kontrolės komiteto pirmininkas Ivanas Tertelis, KGB pirmininkas Valerijus Vakulčikas kiti pareigūnai.

Valerijus Vakulčikas
Valerijus Vakulčikas

„Juodajame sąraše“ – ir Minsko policijos vadas Ivanas Kubrakovas, Baltarusijos vidaus kariuomenės vadas Jurijus Nazarenka, viešojo saugumo tarnybos vadas Aleksandras Barsukovas, vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas, aukšto rango VRM pareigūnas Genadijus Kazakevičius ir kiti.

„Facebook“ nuotr./Jurijus Karajevas
„Facebook“ nuotr./Jurijus Karajevas

G.Nausėda pirmadienį teigė, kad keli sąraše esantys asmenys yra lankęsi Lietuvoje, o vienas jų – net 15 kartų.

Prezidentas sakė besitikintis, kad šis sąrašas plėsis.

Sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams Baltijos šalys įvedė reaguodamos į teisėsaugos susidorojimą su protestuotojais Minske ir kituose šalies miestuose.

Protestai Baltarusijoje tęsiasi nuo rugpjūčio pradžios, kai vyko prezidento rinkimai. Režimui lojalios rinkimų komisijos duomenimis, juos triuškinamai laimėjo A.Lukašenka, bet opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

27:32
22:52
09:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min