TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2009 12 29

Lietuva pateko į geriausių šalių-reformatorių dešimtuką

Lietuva pateko į geriausių šalių-reformatorių politikos ir ekonomikos srityse dešimtuką Vokietijoje įsikūrusio Bertelsmanno fondo sudarytame reitinge.
Baltijos šalys
Baltijos šalys. / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Remiantis vadinamuoju transformacijos rodiklio reitingu, kurio tikslas – nustatyti, kurios valstybės vystosi demokratijos ir rinkos ekonomikos link, bei šių valstybių politinio valdymo kokybę, Lietuva yra septinta vertinant politinės ir ekonominės transformacijos padėtį.

Kitos Baltijos valstybės – Estija ir Latvija, šiame sąraše atsidūrė atitinkamai ketvirtoje ir tryliktoje vietose. Pirmąjį šio tyrimo trejetuką sudaro Čekija, Slovėnija ir Taivanas.

Sąraše, kuriame buvo vertinama politinė lyderystė, palanki demokratijai ir rinkos ekonomikai, Lietuva atsidūrė dešimtoje vietoje. Estija buvo trečioji, Latvija – vėl trylikta. Pirmąsias dvi vietas užėmė Urugvajus ir Čilė.

Šis tyrimas yra atliekamas kas dvejus metus ir jo metu yra įvertinami 128 valstybių vystymosi ir transformacijos procesai. Tyrimo metu analizuojama demokratizacijos ir rinkos liberalizavimo padėtis, vertinami reformatorių veiksmai, sprendimai ir valdymas.

Bertelsmanno fondas yra Vokietijoje įsikūrusi ne pelno siekianti organizacija, kuri sako siekianti skatinti reformas ir demokratiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius