TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva pažadėjo paramą Moldovos eurointegracijos kelyje

Andrius Kubilius
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Moldovos ir Lietuvos ministrai pasirašė deklaraciją dėl bendradarbiavimo Europos integracijos srityje

Moldovos Premjeras V. Filatas dėkojo Lietuvos Vyriausybei už laiku pareikštą paramą. „Ne tik matome, bet ir jaučiame, kad Lietuvoje turime tikrų draugų“, – pažymėjo Moldovos Ministras Pirmininkas.

Lietuvos Premjeras A. Kubilius sakė, kad nors jis ir negali kalbėti už visą Europos Sąjungą, bet savo širdimi jaučia, kad ateis ta diena, kai Moldova taps visateise ES nare. „Lietuvai tai truko 14 metų. Išgyvenome tą patį periodą, kaip ir jūsų šalis dabar. Europos Sąjunga kalbėjo su mumis labai miglotai, sakydama, jūs turite sąlygas, laukite, siekite, keiskitės. Įvyko. Esame ES šeimoje. Tuo keliu reikės eiti ir Moldovai, o Lietuva gali ir nori dalytis savo eurointegracine patirtimi“, – kalbėjo A. Kubilius.

Pasirašytoje Deklaracijoje abi šalys įsipareigoja toliau stiprinti ir plėtoti dvišalius santykius, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą Europos integracijos srityje.

Be kitų susitarimų, Deklaracijoje akcentuota, kad Lietuva rems Moldovos Respubliką derybose su Europos Sąjunga dėl Asociacijos sutarties, kuri pakeis šiuo metu galiojančią Partnerystės ir bendradarbiavimo sutartį. Taip pat šalys susitarė bendrai organizuoti Europos integracijos temai skirtus renginius (konsultacijas, seminarus, pažintinius vizitus, mokymo kursus), intensyvinti dvišalį bendradarbiavimą prekybos ir investicijų srityje, nuolat rengti konsultacijas dėl Lietuvos pasirengimo pirmininkauti ESBO 2011 metais ir Europos Sąjungai 2013 metais ir kita.

Po iškilmingos Deklaracijos pasirašymo ceremonijos abiejų šalių premjerai ir juos lydintys oficialūs asmenys padėjo gėlių vainikus prie Moldovos didžiojo kunigaikščio Šv. Stefano Didžiojo  paminklo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Moldova

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min