2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Lietuva perdavė Ukrainai NASAMS raketų paleidimo sistemas ir įrangą

Lietuva perdavė Ukrainai vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS raketų paleidimo įrenginius ir reikalingą įrangą, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Trumpo nuotolio oro gynybos sistema NASAMS
Trumpo nuotolio oro gynybos sistema NASAMS / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Lietuvos nupirktos NASAMS raketų paleidimo sistemos bus integruojamos į Ukrainos kariuomenė turimus ugnies valdymo vienetus, taip papildant ir išplečiant Norvegijos bei JAV padovanotų NASAMS sistemų operacinį pajėgumą. Mūsų teikiama parama tebėra svarbus Ukrainos gynybos veiksnys. Girdime Ukrainos poreikius, raginame juos išgirsti ir sąjungininkus“, – sako A.Anušauskas.

Sutartį dėl Ukrainai perduotų NASAMS raketų paleidimo įrenginių įsigijimo su Norvegijos kompanija „Kongsberg“ Gynybos resursų agentūra pasirašė šių metų birželį. Tuomet skelbta, kad Lietuva oro gynybos NASAMS paleidiklius Ukrainai perka už 9,8 mln. eurų.

Pasak KAM, prieš perduodant paleidiklius Ukrainos kariams Norvegijoje buvo surengti pilni kompleksiniai mokymai, įskaitant vairuotojų ir remontininkų kursus.

Kartu su NASAMS paleidimo įrenginiais Lietuva perdavė ir NASAMS įguloms reikalingas didelio pravažumo transporto priemones. Prie šio Lietuvos paramos prisidėjo Norvegijos gynybos ministerija, kuri papildomai Ukrainai padovanojo NASAMS raketų paleidimo sistemų palaikymo įrangą, ugnies valdymo centrus.

Paramą į Ukrainą transportavo Lietuvos kariuomenė.

KAM skelbia, kad bendra Lietuvos karinės paramos Ukrainai vertė siekia apie pusę milijardo eurų. Artimiausia planuojama Lietuvos karinė parama apima granatsvaidžių amuniciją, logistines transporto priemones ir įvairią žiemos sezonui reikalingą įrangą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min