Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva perspėja Rusiją nutraukti padėtį Ukrainoje destabilizuojančius veiksmus

Ukrainos policija grumiasi su separatistais Charkovo mieste
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos policija grumiasi su separatistais
Šaltinis: 15min
0
A A

„Lietuva susirūpinusi dėl labai pablogėjusios padėties Rytų Ukrainoje. Išorės jėgos ir provokatoriai toliau kursto separatizmą ir neapykantą, destabilizuodami padėtį Rytų Ukrainoje“, – balandžio 13 dieną JT Saugumo Tarybos posėdyje dėl Ukrainos pabrėžė Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose Raimonda Murmokaitė.

Ambasadorė pažymėjo, kad nepaisant prieš kelias savaites skambėjusių Maskvos pažadų, karinė agresija prieš Ukrainą, jos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį integralumą nesibaigė su Krymo okupacija. Neramumų Rytų Ukrainoje scenarijus pavojingai panašus, akivaizdžios paralelės su įvykiais, pasibaigusiais Krymo okupacija.

Kalbėdama Lietuvos vardu ambasadorė pasmerkė separatistinių grupių veiksmus Donecko ir kituose Rytų Ukrainos regionuose, įskaitant Luhanską ir Charkovą. R.Murmokaitė pažymėjo, kad Lietuva remia Ukrainos vyriausybės pastangas teisėtomis priemonėmis spręsti susidariusią pavojingą ir neprognozuojamą situaciją.

„Grasinama Ukrainos nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam integralumui. Ši grėsmė yra grėsmė viso regiono, visos Europos saugumui ir stabilumui“, – pažymėjo ambasadorė.

„Mes primygtinai raginame Rusiją atšaukti savo karius nuo Ukrainos sienos, liautis rėmus separatistines provokatorių grupes ir nutraukti bet kokius veiksmus, nukreiptus destabilizuoti Ukrainą. Balandžio 17 d. Ženevoje rengiamas JAV, Rusijos, Ukrainos ir ES susitikimas yra galimybė krizę spręsti dialogu ir diplomatinėmis priemonėmis. Kviečiame Rusiją nepraleisti šios progos“, – pabrėžė ambasadorė R.Murmokaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min