Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva prašo NATO perkelti karius į Rytų pasienį

NATO oro policijos misijos pasikeitimo ceremonija
Antano Gedrimo (KOP) nuotr. / NATO oro policijos misija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva prašo NATO sukurti karinį gynybos planą, kaip apsiginti nuo Rusijos agresijos, ir perkelti kariuomenę prie rytinės NATO sienos. Tai daryti nuspręsta jungtiniame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos ir Užsienio reikalų komitetų posėdyje.

„Manome, kad NATO turi parengti karinius planus, kaip sustabdyti Rusijos agresiją ir dislokuoti tam tikrą skaičių karių prie rytinių NATO sienų“, – po posėdžio teigė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Jis tvirtino, kad karinės priemonės, žinoma, gali būti naudojamos tik po to, kai bus išnaudoti visi diplomatiniai įrankiai, tačiau tikino, kad būtina būti pasirengus ir blogiausiam.  

„Mes manome, kad Rusija vykdo karinę agresiją Ukrainos atžvilgiu. Pagrindinis to tikslas – nuversti Ukrainos valdžią. Mes siūlome ir teigiame, kad šie Rusijos veiksmai kelia pavojų ir ES, ir NATO šalių saugumui, todėl turi būti imamasi pirmiausia visų diplomatinių ir politinių priemonių. Jos turi būti išnaudotos agresijai sustabdyti ir grąžinti Rusijos karinius dalinius į savo dislokacijos vietą“, – kalbėjo A.Paulauskas.

Anot jo, Lietuvos saugumo situacija šiuo metu yra rimta, tačiau į ją tinkamai reaguojama.

"Mūsų tarnybos puikiai supranta, kokia yra situacija ir imamasi visų priemonių, adekvačių šiai situacijai", - sakė Seimo narys.

Jis tikino, kad itin atidžiai stebimos Rusijos karinės pratybos Karaliaučiuje, kuriose dalyvauja daugiau nei 3500 kareivių. Jos turėtų baigtis dar pirmadienį, tačiau A.Paulausko teigimu, kol kas niekas dėl to nėra tikras. 

Papildysime.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min