Dabar populiaru
Publikuota: 2021 gegužės 28d. 14:28 , Atnaujinta: 2021 gegužės 28d. 15:06

Lietuva iš šalies išsiunčia du Baltarusijos ambasados darbuotojus

Protestas prie Baltarusijos ambasados Vilniuje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Protestas prie Baltarusijos ambasados Vilniuje
Gegužės 28 dieną į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota, skelbianti du Baltarusijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas, praneša ministerija.

Šiuo sprendimu Lietuva taip pat solidarizuojasi su Latvija, kurios ambasados Minske diplomatus ir darbuotojus Baltarusija nepagrįstai išsiuntė iš šalies prieš keletą dienų.

„Du Baltarusijos žvalgybos pareigūnai, dirbantys po diplomatine priedanga, buvo paprašyti palikti Lietuvą. Ne ačiū ir viso gero“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Baltarusijos atstovui taip pat pareikštas protestas dėl besitęsiančių represijų prieš Baltarusijos pilietinę visuomenę ir nepriklausomą žiniasklaidą, pareikalauta nedelsiant paleisti Romaną Protasevičių ir jo draugę Sofią Sapegą bei kitus politinius kalinius ir neteisėtai sulaikytuosius.

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Lėktuvui nusileidus Minske, sulaikytas juo skirdęs tinklaraštinkas opozicionierius R.Protasevičius, taip pat jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė S.Sapega.

Dėl šio incidento ES lyderiai sutarė uždrausti Baltarusijos oro bendrovėms skraidyti į bloką ir paragino ES oro bendroves neskraidyti Baltarusijos oro erdve, didinant spaudimą, ES svarsto įvesti šaliai sektorines sankcijas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min