Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 18d. 09:00

Lietuva šiandien skelbia karą šiukšlėms! (nuotraukos)

Nemenka paspirtimi laikinojoje sostinėje šiukšles rinksiantiems talkininkams taps moksleiviai – planuojama, jog akcijoje dalyvaus bent po 50 jaunuolių iš kiekvienos Kauno mokyklos.
Eriko Ovčarenkos/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Šiukšles rinksiantiems talkininkams nemaža paspirtimi taps ir moksleiviai.

Šiandien vyksiančios Lietuvos švarinimo akcijos „Darom 2009“ organizatoriai tikisi, kad šalyje bus surinkta apie 6 tūkst. tonų šiukšlių.

Kaip teigė „Darom'09“ organizatorė Agnė Belickaitė, tikimasi, kad gamtą tvarkyti 60 rajonų susirinks apie 30 tūkst. žmonių. Vien iki penktadienio jau buvo užsiregistravę apie 20 tūkst. savanorių. Šiandien jie renkasi į darom09.lt pažymėtas vietas. Jau antrus metus organizuojamos akcijos rengėjai sako, kad visi dalyviai bus aprūpinti aplinkos tvarkymui reikalingomis priemonėmis.

Sodins medelius

Akcijos „Darom‘09“ organizatoriai vylėsi akcijos dieną Vilniuje sulaukti apie 7 tūkst. dalyvių. „Kalba apie mūsų akciją sklinda iš lūpų į lūpas. Pavyzdžiui, aš per Velykas nuėjusi į bažnyčią išgirdau, kaip kunigas kvietė žmones į mūsų akciją. Jie tiesiog ateis, nes juos kvietė parapijos kunigas“, – naujienų portalui 15min.lt džiaugėsi viena iš akcijos „Darom‘09“ organizatorių Agnė Belickaitė. Anot jos, visgi registracija svarbi, nes pagal tą skaičių kiekvienam dalyviui pagerbti bus pasodintas medelis. „Manome, kad galėsime pasodinti apie 20 tūkstančių – beveik visą mišką. Kur tiksliai bus sodinami medeliai, dar neaišku. Mes bendradarbiaujame su Žaliojo miško fondu, kuris padeda ieškoti reikiamo ploto“, – sakė A.Belickaitė.

„15min“ skaitytojo Arnoldo nuotr./Švarinimo akcijos „Darom 2009“ Vilniuje rinkosi Užupio rajone prie Tymo turgaus.
„15min“ skaitytojo Arnoldo nuotr./Švarinimo akcijos „Darom 2009“ Vilniuje rinkosi Užupio rajone prie Tymo turgaus.

Šiemet akcijos organizatoriai orientuojasi į pernai Estijoje pasiektus rodiklius. „Vienam akcijos dalyviui ten teko net 200 kg šiukšlių. Vadinasi, jei visoje Lietuvoje sulauksime apie 30 tūkst. dalyvių, kaip tikimės, galėtume surinkti apie 6 tūkst. tonų šiukšlių“, – svarstė ji.

Kaune tikisi 2,5 tūkstančių

Organizatoriai Kaune tikisi, jog 10 val. ryto visame mieste  į masinę talką susirinks ne mažiau nei 2,5 tūkst. žmonių. Visiems jiems bus išdalinti šiukšlių maišai, pirštinės bei specialūs įrankiai.

„Pagal galimybes stengsimės atliekas rūšiuoti. Jau esame sutarę su viena įmone, kuri talkos metu išveš padangas, kita – elektrinius prietaisus, dar kitos surinks stambiagabarites atliekas. Jei rasime daug plastiko ar stiklo, irgi stengsimės rūšiuoti“, – kalbėdama su 15min.lt žadėjo viena iš organizatorių Vika Levinė.

Manome, kad galėsime pasodinti apie 20 tūkstančių – beveik visą mišką, – A.Belickaitė

Tose Kauno vietose, kur yra daugiausiai šiukšlių, bus pastatyti konteineriai, į kuriuos akcijos dalyviai mes savo surinktas atliekas. Iš mažesnių talkos taškų atliekas išveš po visą miestą kursuosiantys šiukšliavežiai. Anot V.Levinės, akcija turėtų trukti maždaug 2-3 valandas.

Iškuops ir pajūrį

Akcijos „Darom 2009“ organizatoriai uostamiestyje užregistravo kelissyk daugiau nei pernai iniciatyvių miestiečių, ketinančių išvalyti savo miestą. Šiemet ketinama iškuopti pajūrį, apleistas miesto vietas. Akcijos „Darom 2009“organizatoriai yra numatę aštuonias susitikimų su visuotinėje talkoje dalyvausiančiais klaipėdiečiais vietas, kur bus pasiskirstoma darbais.

Aktyviai masinėse talkose dalyvaujantis klaipėdietis Michailas Denisenko šiemet su savo bičiuliais ruošiasi išjudinti miesto piktžaizde vadinamą teritoriją Šilutės plente, ties „Baldų jūra“. „Žinoma, smagu leisti laiką prie jūros ir kartu su visais valyti pakrantę. Paprastai visi ir nori ten vykti. Bet mes pasirinkome sudėtingiausią vietą – bandysiu tam mobilizuoti draugus, pažįstamus“, – žadėjo vaikinas.

Naujienų portalas 15min.lt kviečia skaitytojus iš visos Lietuvos siųsti savo įspūdžius, nuotraukas iš akcijos į redakciją adresu 15min@15min.lt

Temos: 1 Šiukšlės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:08
43:31
00:42

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min