TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva siekia tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare

Audronis Ažubalis, Lietuvos užsienio reikalų ministras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Audronis Ažubalis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis spalio 22 dienąParyžiuje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniam sekretoriui Angeliui Gurria oficialiai įteikė Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus laišką, kuriuo patvirtinama Lietuvos nuostata tapti EBPO nare ir prašoma oficialios generalinio sekretoriaus paramos šiam strateginiam Lietuvos siekiui.

Tikimasi, kad artimiausias EBPO (The Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) plėtros etapas bus paskelbtas 2013 m. viduryje.

Susitikime ministras pabrėžė, kad Lietuva, atsižvelgiant į formalius EBPO narystės kriterijus, yra viena labiausiai narystei pasirengusių regiono šalių. Prisijungusi prie šio elitinio valstybių klubo, Lietuva būtų ne tik naudos gavėja, bet ir, pasinaudodama savo aktualia patirtimi, produktyviai įsijungtų į EBPO veiklą. Lietuva galėtų būti ypač aktyvi organizacijos diskusijose dėl naujausių technologijų diegimo viešajame sektoriuje, inovatyvių sprendimų taikymo kuriant naujus regioninius transporto koridorius ir dėl kovos su pasaulinės ekonominės ir finansinės krizės iššūkiais.

Lietuva su EBPO bendradarbiauti pradėjo 1996 metais, kai kartu su kaimynėmis Baltijos šalimis įteikė organizacijai deklaraciją, patvirtinančią norą prisijungti prie EBPO. Nuo 1998 m. Lietuva aktyviai dalyvavo EBPO Baltijos regiono programoje, kuri buvo užbaigta 2005 m. ir EBPO ekspertų įvertinta kaip viena sėkmingiausių organizacijos programų.

Užsienio reikalų ministras atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuva jau ilgą laiką yra aktyvi svarbiausių EBPO komitetų ir darbo grupių narė stebėtoja bei per pastarąjį dešimtmetį yra pateikusi paraiškas būti atstovaujama dar ne vienoje svarbioje EBPO institucijoje. A.Ažubalis vylėsi, kad organizacija atsižvelgs į aktyvias Lietuvos pastangas siekiant artimesnio bendradarbiavimo ir parems šalies siekį tapti pilnateise nare.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min