15min be reklamos
2023 02 07, 18:25

Lietuva siųs paramos nuo žemės drebėjimo nukentėjusioms Turkijai ir Sirijai

Lietuva prisidės prie pagalbos nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusioms Turkijai ir Sirijai, pranešė šalies premjerė Ingrida Šimonytė.
Galingas žemės drebėjimas Turkijoje
Galingas žemės drebėjimas Turkijoje / „AP“/„Scanpix“

„Paprastai tokias atvejais visada reaguojame ir paramą teikiame. Manau, kad mūsų kompetentingos institucijos tiesiog pateiks pasiūlymą Vyriausybės posėdžiui svarstyti ir kažkokį paramos paketą suformuosime, nes tai yra tikrai labai didelė nelaimė“, – žurnalistams antradienį sakė ministrė pirmininkė.

Po galingo žemės drebėjimo Turkijoje ir Sirijoje, per kurį žuvo daugiau nei 5 tūkst. žmonių, viso pasaulio šalys suskubo siųsti pagalbą ir gelbėtojų pajėgas.

Turkijoje kol kas žuvusiųjų skaičius siekia 3 549, o Sirijoje – 1 602.

Savo paramą patvirtino ir bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos premjere dalyvavęs Švedijos vyriausybės vadovas Ulfas Kristerssonas.

„Ne tik svarstome, bet jau tai darome – siunčiame pagalbą ir siūlome dar didesnę pagalbą. Būtume taip elgęsi su kiekviena šalimi, kuri susidūrė su tokia didžiule katastrofa. Manau, kad yra daug šalių, kurios nori ir gali padėti, jaučiasi įsipareigojusios padėti, dėl to nėra jokių abejonių“, – kalbėjo jis.

Europos Sąjunga į pagalbą Turkijai sutelkė 27 paieškos ir gelbėjimo bei medicinos komandas iš 19 šalių, daugiau kaip 1 150 gelbėtojų ir 70 gelbėjimo šunų, antradienį patvirtino ES krizių valdymo komisaras Janezas Lenarčičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min