15min be reklamos
2022 11 28, 10:11

Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą nuo potvynių nukentėjusiam Pakistanui

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Pakistane teikti.
Potvyniai Pakistane
Potvyniai Pakistane / „Scanpix“/AP nuotr.

Lėšos bus pervedamos Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai, pirmadienį pranešė URM.

Dėl musoninių liūčių sukeltų potvynių 2022 metais Pakistane žuvo daugiau 1400 žmonių.

Pakistano vyriausybės vertinimu, dėl liūčių, potvynių ir nuošliaužų nukentėjo daugiau nei 33 mln. žmonių, apgadinta 7 mln. namų, nuplauta pusė šalies medvilnės derliaus, sunaikintas visas kviečių derlius. Apskaičiuota, kad potvyniai šaliai kainuos apie 30 mlrd. dolerių arba 9 proc. bendrojo vidaus produkto.

Anot URM pranešimo, šiuo metu humanitarinės pagalbos reikia apie 6,4 mln. žmonių.

„Prioritetiniai humanitariniai poreikiai, kuriuos siekiama patenkinti, yra skubios pastogės suteikimas, geriamas vanduo, maistas ir kitos būtiniausios prekės, saugumo užtikrinimas, taip pat parama atgaunant dėl potvynių prarastą pragyvenimo šaltinį“, – teigiama jame.

Lietuva humanitarinę pagalbą teikia reaguodama į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos paskelbtą skubų tarptautinės humanitarinės pagalbos Pakistanui kreipimąsi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min