Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 20d. 13:50

„Lietuvos Statoil“ darbuotojai ir ugniagesiai kartu mokėsi gesinti gaisrą naftos produktų terminale

Ketvirtadienį bendrovei „Lietuva Statoil“ priklausančiame naftos produktų terminale Vilniuje vyko priešgaisrinio gelbėjimo mokymai. Jų metu Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir „Lietuva Statoil“ darbuotojai kartu gesino simuliacinį gaisrą ir stabdė imitacinį degalų išsiliejimą.

„Šie mokymai išsiskiria savo dydžiu ir apimtimi – juose dalyvavo 6 priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažai ir kelios dešimtys „Lietuva Statoil“ darbuotojų, kurie dirba terminale, administracijoje ir organizacijos vadovybėje. Jais siekiame darniai veikti komandoje su gelbėjimo tarnyba ir būti pasiruošę laiku užkirsti kelią bet kokiems netikėtiems įvykiams terminale. Šis terminalas yra moderniausių Lietuvoje. Jis atitinka aukščiausius saugumo, aplinkosaugos ir technologinius standartus. Reguliariai organizuojame jo darbuotojų mokymus, nes visapusiško saugumo užtikrinimas šiame objekte yra vienas didžiausių mūsų veiklos prioritetų“, – sakė „Lietuva Statoil“ Saugos ir aplinkosaugos departamento direktorius Rimantas Gineitis.

Pasak Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo Alvydo Balčyčio, šiais mokymais priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba siekė tobulinti pareigūnų įgūdžius likviduojant gaisrą naftos produktų saugykloje. Taip buvo siekiama pat patikrinti turimų techninių priemonių efektyvumą ir mokytis dirbti išvien su „Lietuva Statoil“ darbuotojais gesinant gaisrą, stabdant degalų išsiliejimą kuro saugykloje, teigiama pranešime spaudai.

„Pratybų metu buvo imituojama, kad perpilant dyzelinį kurą užsidega 60 m3 geležinkelio cisterna, kuras išsilieja 100 kvadratinių metrų plote ir užsidega. Tokių kritinių situacijų metu svarbiausia – greita reakcija, todėl mūsų pratybų tikslas – paruošti „Lietuva Statoil“ darbuotojus tokiai situacijai ir tobulinti gaisro suvaldymo įgūdžius, kad įsiplieskusi ugnis nepasiektų šalia esančių rezervuarų, o operatyviai veikiantis personalas užkirstų kelią kitoms rizikoms ir nuostoliams. Pratybose naudojome 5 autocisternas, cheminių incidentų likvidavimo automobilį, putokšlio privežimui skirtą automobilį, autokopėčias, o gaisrą gesino 32 kvalifikuoti ugniagesiai gelbėtojai..

Pasak Rimanto Gineičio, šie mokymai yra „Statoil“ ilgametės saugumo programos dalis. Jos metu yra periodiškai apmokomi terminalo ir degalinių darbuotojai – paruošiami operatyviai reaguoti į įvairias netikėtas situacijas.

„Lietuva Statoil“ šį terminalą pradėjo eksploatuoti 2007 m. kovo mėnesį. Jam dirbant visu pajėgumu, kuru galima aprūpinti maždaug ketvirtadalį visų Lietuvoje veikiančių degalinių. Įrengiant terminalą didelė investicijų dalis buvo skirta griežčiausiems aplinkosaugos standartams įgyvendinti – jame įdiegtos aplinką tausojančios technologijos, pažangios priešgaisrinės apsaugos ir monitoringo sistemos bei modernūs valymo įrenginiai.

Terminale talpinamas 95 ir 98 markės benzinas bei dyzelinas. Taip pat yra įrengtos saugyklos biodegalams ir kuro kokybę gerinantiems priedams „Fortis“ ir „Ultima“. Terminalas turi kuro ir priedų maišymo sistemą, kuri naudojama „Statoil“ degalų paruošimui.. Terminalas yra strategiškai patogioje vietoje – Vilniaus miesto prieigose. Dirba visą parą septynias dienas per savaitę.

 

 

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min