Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 24d. 09:56

Lietuva turi naują garbės konsulą Jonšiopinge

Eitvydas Bajarūnas Jonšiopinge
URM nuotr. / Eitvydas Bajarūnas Jonšiopinge

Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas ir komercijos atašė Audrius Masiulionis sausio 23 dieną dalyvavo Jonšiopingo mieste vykusiame naujojo Lietuvos garbės konsulato atidaryme.

Pristatydamas naują Lietuvos garbės konsulą Jonšiopinge Gunnarą Karlą Johaną Lansą, E. Bajarūnas pažymėjo, kad konsulato atidarymas strateginę poziciją Švedijos pietuose užimančiame mieste paskatins aktyvesnį dvišalį regioninį bendradarbiavimą pramonės, logistikos, žemės ūkio ir kitose srityse, prisidės prie spartesnės žmogiškųjų ryšių plėtros.

Aštuntasis Lietuvos garbės konsulas Švedijoje J. Lansas turi žemės ūkio vadybos ir rinkodaros išsilavinimą, šiuo metu yra Švedijos ūkininkų federacijos Jonšiopingo asociacijos direktorius, regioninės investicijų bendrovės „Jönköping Business Development Ltd“ pirmininkas, „Swedbank“ padalinio valdybos ir apskrities savivaldos administracijos narys.

Vizito Švedijos pietuose metu ambasadorius ir komercijos atašė susitiko su Jonšiopingo krašto gubernatore Minoo Akhtarzand, miesto meru Matsu Greenu, Jonšiopingo universiteto vadovybe.

Ambasadorius taip pat dalyvavo renginyje kartu „Swedbank“ Jonšiopingo padalinio vadovu Fredriku Jutnäsu ir kitais vietos verslininkais, ketinančiais įgyvendinti projektus Lietuvoje.

Svarbiame Pietų Švedijos centre Jonšiopinge gyvena apie 90 tūkst., o visame Jonšiopingo krašte – apie 340 tūkst. gyventojų. Miestas garsus savo logistikos centrais, savo sandėlius čia turi tokios kompanijos kaip „IKEA“, „Electrolux“ ar „Husqvarna“. Jame taip pat įsikūręs pagrindinis Švedijos mugių ir parodų centras „Elmia“, kuriame vyksta didžiausia pasaulyje miškininkystės mugė, o čia rengiamos geležinkelių, sunkvežimių bei subrangovų mugės yra didžiausios Europoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min