Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva turi naują seną premjerą

Algirdas Butkevičius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas antradienį patvirtino prezidentės Dalios Graybauskaitės teiktą Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą į premjero pareigas. Už tai, kad A.Butkevičius toliau dirbtų premjeru, balsavo 88 Seimo narių, prieš - 36, setyni susilaikė. A.Butkevičius sakė, kad jo Vyriausybė padidino Lietuvos žmonių pasitikėjimą valdžia ir valstybe ir vylėsi, kad ji taip pat sėkmingai dirbs iki pat kitų Seimo rinkimų.

Gavusi Seimo pritarimą prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė socialdemokratą A.Butkevičių ministru pirmininku.

Prezidentė pavedė jam ne vėliau kaip per 15 dienų sudaryti Vyriausybę ir pateikti jai tvirtinti ministrų kabineto sudėtį.

Prezidentė D.Grybauskaitė antradienį teikdama Seimui svarstyti A.Butkevičiaus kandidatūrą į premjero pareigas, linkėjo Vyriausybei atsinaujinti ir pakelti moralinę politikos kartelę aukščiau.

„Skaidrumas, moralinės atsakomybės principai negali būti paminami ir likti nuošalėje. Trečiame atkurtos ir nepriklausomos Lietuvos dešimtmetyje moralinės kartelės politikoje žemiau leisti nebegalime. Politinės brandos lygis turi tik augti ir sudaryti didesnes sąlygas visuomenei pasitikėti valdžios sprendimais. Teikdama A.Butkevičiaus kandidatūrą tikiuosi ir linkiu, kad Vyriausybė pasinaudos galimybe atsinaujinti“, – sakė prezidentė.

Trečiame atkurtos ir nepriklausomos Lietuvos dešimtmetyje moralinės kartelės politikoje žemiau leisti nebegalime, – sakė prezidentė.

Ji pabrėžė, kad kiekviename ministerijos sektoriuje yra aktualių problemų ir klausimų, kuriems reikalingos sutelktos pastangos ir kasdienis darbas, jei per likusius porą metų norima pateisinti visuomenei duotus pažadus, atliepti žmonių lūkesčius.

„A.Butkevičiaus vadovaujamam Ministrų kabinetui teko istorinė galimybė pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Tikėtina, ši Vyriausybė pasitiks eurą. Jai reikės tęsti pradėtus projektus, didinančius mūsų energetinį savarankiškumą. Taip pat turime išlaikyti ekonomikos augimo tempą, stabilumą, mažinti nedarbą ir socialinę atskirtį“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Algirdas Butkevičius ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Algirdas Butkevičius ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Ministrais patenkintas

Pats premjeras sakė, kad jam šis teikimas yra lyg privilegija ir vardijo daugybę problemų, kurias Vyriausybė tikisi išspręsti per likusį laiką iki Seimo rinkimų – mažinti nedarbą, didinti pensijas, vykdyti renovaciją.

„Prieš pusantrų metų pradėjęs dirbti ministrų kabinetas paskelbė savo veiklos efektyvumo matą. Iškovota Nepriklausomybė turi užtikrinti Lietuvos žmonėms geresnį gyvenimą ne kur nors svetur, o čia, mūsų istorinėje tėvynėje“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Liberalas Eligijus Masiulis teiravosi, ką premjeras padarys, kad ministerijos netaptų partijų kunigaikštystėmis. Pasak jo, R.Cytackos atvejis rodo, kad tai šiuo metu vyksta. 

„Kai kada mes sureikšminame kai kurių žmonių pasisakymus. Šiuo atveju pritariu, kad yra nesupratimas paties žmogaus, užimančio pareigas, kaip turi elgtis, ką turi daryti. Manau, kad pavyks geranoriškai šį klausimą išspręsti“, – sakė premjeras.

Apie R.Cytacką klausė ir A.Kubilius. Jis teiravosi, ar viceministrei nepasitraukus, bus atstatydintas J.Neverovičius. „Taip, jei nebus R.Cytacka atleista, aš neteiksiu jo kandidatūros“, – atsakė A.Butkevičius.

BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Algirdas Butkevičius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Algirdas Butkevičius

Iš esmės premjeras tvirtino esąs labai patenkintas ministrų kabineto darbu, nors pripažino, kad jie įsibėgėjo gana lėtai. Tuo tarpu opozicijai jis linkėjo rasti naujų klausimų kritikai, nes dabar jie neva nuolat kartojasi.

Socialdemokratai premjerą kritikavo už tai, kad jis nelabai moka pasigirti savo puikiais darbais, kurių yra daugybė.

Linkėjo kuklumo

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė gyrė Vyriausybę už renovacijos programą, už sumažintą dujų kainą, suskystintų dujų terminalo statybą, viešųjų finansų stabilumo užtikrinimą, kuris garantavo, kad Lietuva įsives eurą, kompensuos pensijas, padidino minimalią mėnesio algą.

Kai nežinai, kur eini, tai tada ir ėjimas takeliu atrodo kaip reikšmingas žygiavimas plačiu keliu, – sakė A.Kubilius.

Savo ruožtu opozicijos lyderis A.Kubilius tvirtino, kad dabartiniai valdantieji į valdžią atėjo nežinodami, kodėl ir ką joje darys.

„Kai nežinai, kur eini, tai tada ir ėjimas takeliu atrodo kaip reikšmingas žygiavimas plačiu keliu“, – sakė jis.

A.Kubilius premjerui linkėjo, kad koalicija mažiau rūpintųsi opozicija ir praėjusiais rinkimais, o daugiau – krašto reikalais ir liautųsi imituoti darbą. Taip pat opozicijos lyderis linkėjo premjerui būti žmogiškai kuklesniam ir neprisiimti nebūtų nuopelnų dėl sumažinto nedarbo ar augančių algų privačiam sektoriuje.

„Dar vienas palinkėjimas nebūti abejingiems problemoms, kurios egzistuoja ir nustoti aiškinti, kad dėl jų kalta opozicija“, – sakė A.Kubilius.

Liberalas E.Masiulis gyrė A.Butkevičių, kad jis yra švelnus ir geras žmogus, tačiau pridūrė, kad tai nereiškia, jog ir geras premjeras. Pasak E.Masiulio, prezidentė šią kandidatūrą teikia „iš bėdos“.

Jis pabrėžė, kad labiausiai stebina nuolatinis valdančiųjų nesusikalbėjimas ir asmeninių ambicijų kėlimas aukščiau valstybės interesų. E.Masiulis siūlė Seime dėl premjero balsuoti slaptu balsavimu, tačiau Seimas tam nepritarė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min