Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 kovo 26d. 17:09

Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Surinamu

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Surinamo nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose Henry L. Mac-Donaldas
URM nuotr. / Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Surinamo nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose Henry L. Mac-Donaldas

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Surinamo nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose Henry L. Mac-Donaldas savo Vyriausybių vardu kovo 26 dieną Niujorke pasirašė bendrą komunikatą, kuriuo užmezgami Lietuvos ir Surinamo diplomatiniai santykiai.

Šis žingsnis paskatins abi valstybes bendradarbiauti Jungtinėse Tautose ir jų specializuotose agentūrose. Be to, bendradarbiavimas su Karibų jūros regiono valstybėmis yra svarbus bendros Europos Sąjungos užsienio politikos kontekste.
 
Surinamas (oficialus pavadinimas – Surinamo Respublika) yra valstybė Pietų Amerikos šiaurinėje dalyje, besiribojanti su Prancūzų Gviana, Brazilija, Gajana ir Atlanto vandenynu. Ši valstybė yra Karibų bendrijos (CARICOM) narė ir laikoma Karibų jūros valstybe. Tai yra mažiausia suvereni valstybė Pietų Amerikoje, kurios plotas siekia 165 000 kv. km, o gyventojų skaičius – 560 tūkstančių. Ji yra viena iš keturių ne ispaniškai kalbančių Lotynų Amerikos valstybių (oficiali kalba – olandų). Šalies sostinė ir didžiausias miestas – Paramaribas.
 
Surinamas tapo nepriklausomu nuo Nyderlandų Karalystės 1975 metais ir šiuo metu tai yra parlamentinė konstitucinė respublika. Iki nepriklausomybės jis buvo valdomas olandų beveik tris šimtmečius, o nuo 1954 metų buvo Nyderlandų Karalystės sudėtine dalimi. Dėl to Surinamo diasporai priklauso beveik ketvirtis milijono iš šios valstybės kilusių žmonių, šiuo metu gyvenančių Nyderlanduose.
 
Svarbiausias Surinamo pajamų šaltinis – boksito gavyba ir pramonė, taip pat bananų, ryžių ir krevečių eksportas. Neseniai pradėti eksploatuoti turimi naftos ir aukso telkiniai.
 
Surinamas – 164 valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min