Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 16d. 10:36

Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Uganda

Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Dalius Čekuolis ir Ugandos nuolatinės misijos Jungtinėse Tautose laikinasis reikalų patikėtinis ambasadorius Adonia Ayebare
URM nuotr. / Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Dalius Čekuolis ir Ugandos nuolatinės misijos Jungtinėse Tautose laikinasis reikalų patikėtinis ambasadorius Adonia Ayebare

Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose ambasadorius Dalius Čekuolis ir Ugandos nuolatinės misijos Jungtinėse Tautose laikinasis reikalų patikėtinis ambasadorius Adonia Ayebare savo vyriausybių vardu kovo 15 dieną Niujorke pasirašė bendrą komunikatą, kuriuo užmezgami Lietuvos ir Ugandos diplomatiniai santykiai.

Uganda yra valstybė Rytų Afrikoje, besiribojanti su Pietų Sudanu, Kongu, Ruanda, Tanzanija, Kenija ir apimanti dalį didžiausio Afrikoje Viktorijos ežero. Jos teritorijos plotas – apie 360 tūkstančių kvadratinių kilometrų, gyventojų skaičius – apie 33 milijonus. Valstybės sostinė – Kampala.

Uganda, kuri 1962 metais tapo nepriklausoma nuo Jungtinės Karalystės, yra Tautų Sandraugos narė. Uganda yra prezidentinė respublika.

Diplomatinių santykių užmezgimas su Afrikos šalimis svarbus Lietuvai dalyvaujant Europos Sąjungos Bendroje užsienio ir saugumo politikoje bei užsitikrinant paramą Lietuvos siekiui 2014-2015 metais tapti nenuolatine Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nare.

Uganda – 160 valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min