Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 25d. 20:36

Lietuvai iškilmingai prisiekė 60 karių savanorių

Krašto apsaugos savanorių pajėgos
Krašto apsaugos savanorių pajėgų nuotr. / Krašto apsaugos savanorių pajėgos

Lietuvai iškilmingai prisiekė 60 karių savanorių, kurie sėkmingai įveikė Bazinio kario savanorio įgūdžių kursą (BKSĮK). 81-osios karių laidos priesaikos ceremonija vyko Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko rikiuotės aikštėje Rukloje.

„Dėkoju Mokomajam pulkui, jo vadovybei, instruktoriams, taip pat mūsų Krašto apsaugos savanorių pajėgų instruktoriams, kurie ugdė ir mokė mūsų jaunuosius karius savanorius viso Bazinio kurso metu. Dėkoju ir jums, jaunieji kariai savanoriai, kurie nusprendėte tapti Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalimi, susieti savo gyvenimą su karyba. Norėčiau palinkėti, kad šiandien ištartos priesaikos žodžiai lydėtų jus visą gyvenimą, kad dorai ir garbingai tarnautumėte Lietuvai. Lauksime jūsų po visą Lietuvą pabirusiose kuopose. Geros tarnybos!“, – sveikindamas karius savanorius kalbėjo Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas plk. ltn. Vidas Zabiela.

Trijų savaičių Bazinio kurso metu kariai dalyvavo teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose ir įgijo karo topografijos, karo inžinerijos, taktikos, ryšių, ginkluotės, šaudybos žinių ir įgūdžių. Geriausiu laidos kariu savanoriu išrinktas j. eil. Paulius Kaunas, jam teko garbė skaityti priesaikos tekstą ir bučiuoti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kovinę vėliavą. Karys buvo apdovanotas specialia Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado dovana.

Mokomojo pulko organizuojamame BKSĮK dalyvauja visi savanoriai, kurie nusprendžia derinti civilį gyvenimą su karyba, ateidami tarnauti į Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Kariais savanoriais į Krašto apsaugos savanorių pajėgas gali būti priimami Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, turintys pagrindinį išsilavinimą (pageidautina vidurinį), fizinį pasirengimą, pagal sveikatos būklę ir moralines savybes tinkami kario savanorio tarnybai.

Karys savanoris pratybose dalyvauja nuo 20 iki 50 dienų per metus. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis. Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio civiliniu darbu, mokslais ar studijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min